Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Celerová semínka: Prevence rakoviny, která prý vážně funguje

12.06.2019 | Zdraví a životní styl

Regulace tlaku, prevence rakoviny nebo útlum bolestí spojených s osteoporózou. Ano, všechna tato pozitiva načerpáte prostřednictvím semínek z celeru, která zároveň snižují množství kyseliny močové. K čemu je to dobré?

Jste fanouškem grilování, k němuž letní večery přímo vybízejí? O důvod víc, proč si pořídit celerová semínka. Ta se báječně hodí do různých kořenících směsí, marinád, omáček, zeleninových salátů a dresinků. Oceníte je ovšem i při „běžném vaření“, neboť ochutí i bujóny a polévky. Tato ingredience, která je důležitou součástí irské, americké, australské a japonské kuchyně, ovšem nenabízí pomoc jenom při přípravě gastronomických dobrot. Hodně totiž podpoří i vaše zdraví! Jakými způsoby?

Regulace tlaku, která přijde vhod

Britští vědci působící na Univerzitě Sheffield Hallam se na základě svého výzkumu domnívají, že semena z celeru jsou velice účinná při arteriální hypertenzi. Experti si to vysvětlují tím, že zmíněná přísada působí jako diuretikum, díky čemuž pacienti s touto patálií lépe vylučují z organismu sůl. Jen pro vysvětlenou, vysoké hladiny soli nahrávají hromadění tekutin v cévách, což vede ke zvýšenému tlaku.

Prevence rakoviny, která prý vážně funguje

Dnes se asi nenajde nikdo, kdo by z rakoviny neměl obavy. Ani vás stále častější výskyt tohoto onemocnění nenechává v klidu? Tak to byste do svých domácích zásob měli co nejdříve zařadit zmiňovanou potravinu. Z ní načerpáte cenný flavonoidní luteolin, který dle závěrů četných studií podstatně snižuje pravděpodobnost rakoviny a brání vývoji nádorů. Nelze opomenout, že uvedená sloučenina rovněž působí antimikrobiálním a antidepresivním účinkem.

Stopka bolestí? Přesně tak

Americký průzkum, o jehož realizaci i závěrečných poznatcích informoval magazín The American Journal of Clinical Nutrition, odhalil, že jedinečné složení jmenovaného zázraku tlumí bolesti spojené s osteoporózou až o 68 %. Specialisté se netají názorem, že k takové úlevě dochází již po šesti týdnech jeho pravidelné konzumace. Sluší se dodat, že v porovnání s běžnými farmaceutickými léčivy tato sypká „medicína“ nezpůsobuje žádné vedlejší účinky.

Ustálení kyseliny močové. Proč je to třeba?

Ze statistik bohužel vyplývá, že počet pacientů s dnou, což je specifický druh artrózy, neustále roste. Za nejčastější příčinu této choroby lékaři označují kyselinu močovou, která při větší koncentraci vytváří jakési krystalky, jež se usazují v kloubech. Jak její úroveň opět snížit? Snadná odpověď. Dopřávejte si malé poklady oválného tvaru, které oceníte nejen při zmíněném grilování!

Motivace pro začátek se sportem

Roládky z hovězí  svíčkové

Roládky z hovězí svíčkové

0 hlasů
1h a 30min 741 kJ 450 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Sýrové palačinky

21 hlasů
45min 816kJ 60 Kč

Recept na palačinky se sýrem a šunkou.

Hovězí tokáň

11 hlasů
1h a 50min 609kJ 140 Kč

Hovězí maso dušené na bílém víně.

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více