Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Celerová semínka: Prevence rakoviny, která prý vážně funguje

12. 6. 2019 | Zdraví a životní styl

Regulace tlaku, prevence rakoviny nebo útlum bolestí spojených s osteoporózou. Ano, všechna tato pozitiva načerpáte prostřednictvím semínek z celeru, která zároveň snižují množství kyseliny močové. K čemu je to dobré?

Jste fanouškem grilování, k němuž letní večery přímo vybízejí? O důvod víc, proč si pořídit celerová semínka. Ta se báječně hodí do různých kořenících směsí, marinád, omáček, zeleninových salátů a dresinků. Oceníte je ovšem i při „běžném vaření“, neboť ochutí i bujóny a polévky. Tato ingredience, která je důležitou součástí irské, americké, australské a japonské kuchyně, ovšem nenabízí pomoc jenom při přípravě gastronomických dobrot. Hodně totiž podpoří i vaše zdraví! Jakými způsoby?

Regulace tlaku, která přijde vhod

Britští vědci působící na Univerzitě Sheffield Hallam se na základě svého výzkumu domnívají, že semena z celeru jsou velice účinná při arteriální hypertenzi. Experti si to vysvětlují tím, že zmíněná přísada působí jako diuretikum, díky čemuž pacienti s touto patálií lépe vylučují z organismu sůl. Jen pro vysvětlenou, vysoké hladiny soli nahrávají hromadění tekutin v cévách, což vede ke zvýšenému tlaku.

Prevence rakoviny, která prý vážně funguje

Dnes se asi nenajde nikdo, kdo by z rakoviny neměl obavy. Ani vás stále častější výskyt tohoto onemocnění nenechává v klidu? Tak to byste do svých domácích zásob měli co nejdříve zařadit zmiňovanou potravinu. Z ní načerpáte cenný flavonoidní luteolin, který dle závěrů četných studií podstatně snižuje pravděpodobnost rakoviny a brání vývoji nádorů. Nelze opomenout, že uvedená sloučenina rovněž působí antimikrobiálním a antidepresivním účinkem.

Stopka bolestí? Přesně tak

Americký průzkum, o jehož realizaci i závěrečných poznatcích informoval magazín The American Journal of Clinical Nutrition, odhalil, že jedinečné složení jmenovaného zázraku tlumí bolesti spojené s osteoporózou až o 68 %. Specialisté se netají názorem, že k takové úlevě dochází již po šesti týdnech jeho pravidelné konzumace. Sluší se dodat, že v porovnání s běžnými farmaceutickými léčivy tato sypká „medicína“ nezpůsobuje žádné vedlejší účinky.

Ustálení kyseliny močové. Proč je to třeba?

Ze statistik bohužel vyplývá, že počet pacientů s dnou, což je specifický druh artrózy, neustále roste. Za nejčastější příčinu této choroby lékaři označují kyselinu močovou, která při větší koncentraci vytváří jakési krystalky, jež se usazují v kloubech. Jak její úroveň opět snížit? Snadná odpověď. Dopřávejte si malé poklady oválného tvaru, které oceníte nejen při zmíněném grilování!

Houby podporují imunitní systém

Kuřecí kousky s mandlemi

Kuřecí kousky s mandlemi

7 hlasů
55min 518 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Telecí velikonoční polévka

9 hlasů
1h a 10min 239kJ 110 Kč

Recept na polévku nejen na velikonoční stůl.

Křupavá ryba

7 hlasů
50min 763kJ 135 Kč

Rybí filé obalené v rýžových lupíncích.

Poradny

Ovlivní nemocenská výši peněžité pomoci v mateřství?

Dobrý den,na mateřskou dovolenou nastuujete v období od počátku 8. do počátku 6. týdne před stano... Více

Jak posuzuje ÚP při žádosti o dávky příjmy na účtu?

Dobrý den,při žádosti o dávky pomoci v hmotné nouzi je zapotřebí doložit prohlášení o celkových m... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více