Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Celerová semínka: Prevence rakoviny, která prý vážně funguje

12. 6. 2019 | Zdraví a životní styl

Regulace tlaku, prevence rakoviny nebo útlum bolestí spojených s osteoporózou. Ano, všechna tato pozitiva načerpáte prostřednictvím semínek z celeru, která zároveň snižují množství kyseliny močové. K čemu je to dobré?

Jste fanouškem grilování, k němuž letní večery přímo vybízejí? O důvod víc, proč si pořídit celerová semínka. Ta se báječně hodí do různých kořenících směsí, marinád, omáček, zeleninových salátů a dresinků. Oceníte je ovšem i při „běžném vaření“, neboť ochutí i bujóny a polévky. Tato ingredience, která je důležitou součástí irské, americké, australské a japonské kuchyně, ovšem nenabízí pomoc jenom při přípravě gastronomických dobrot. Hodně totiž podpoří i vaše zdraví! Jakými způsoby?

Regulace tlaku, která přijde vhod

Britští vědci působící na Univerzitě Sheffield Hallam se na základě svého výzkumu domnívají, že semena z celeru jsou velice účinná při arteriální hypertenzi. Experti si to vysvětlují tím, že zmíněná přísada působí jako diuretikum, díky čemuž pacienti s touto patálií lépe vylučují z organismu sůl. Jen pro vysvětlenou, vysoké hladiny soli nahrávají hromadění tekutin v cévách, což vede ke zvýšenému tlaku.

Prevence rakoviny, která prý vážně funguje

Dnes se asi nenajde nikdo, kdo by z rakoviny neměl obavy. Ani vás stále častější výskyt tohoto onemocnění nenechává v klidu? Tak to byste do svých domácích zásob měli co nejdříve zařadit zmiňovanou potravinu. Z ní načerpáte cenný flavonoidní luteolin, který dle závěrů četných studií podstatně snižuje pravděpodobnost rakoviny a brání vývoji nádorů. Nelze opomenout, že uvedená sloučenina rovněž působí antimikrobiálním a antidepresivním účinkem.

Stopka bolestí? Přesně tak

Americký průzkum, o jehož realizaci i závěrečných poznatcích informoval magazín The American Journal of Clinical Nutrition, odhalil, že jedinečné složení jmenovaného zázraku tlumí bolesti spojené s osteoporózou až o 68 %. Specialisté se netají názorem, že k takové úlevě dochází již po šesti týdnech jeho pravidelné konzumace. Sluší se dodat, že v porovnání s běžnými farmaceutickými léčivy tato sypká „medicína“ nezpůsobuje žádné vedlejší účinky.

Ustálení kyseliny močové. Proč je to třeba?

Ze statistik bohužel vyplývá, že počet pacientů s dnou, což je specifický druh artrózy, neustále roste. Za nejčastější příčinu této choroby lékaři označují kyselinu močovou, která při větší koncentraci vytváří jakési krystalky, jež se usazují v kloubech. Jak její úroveň opět snížit? Snadná odpověď. Dopřávejte si malé poklady oválného tvaru, které oceníte nejen při zmíněném grilování!

Dieta jeskynního člověka pomáhá zhubnout čtyři kila za mě...

Polévka z předvařeného hrachu

Polévka z předvařeného hrachu

21 hlasů
35min 303 kJ 45 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuře s rozinkami

6 hlasů
1h a 15min 718kJ 145 Kč

Pečené kuře s rozinkami a tymiánem.

Dušená kuřecí stehna

5 hlasů
1h a 35min 395kJ 155 Kč

Kuřecí stehna dušená s olivami.

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více