Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Potraviny pro muže: Tyhle by váš partner měl jíst pravidelně

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

17.06.2019 | Zdraví a životní styl

Jen při pouhé zmínce o zdravém jídelníčku se váš protějšek otřese odporem? Pokud chce prožít šťastnou budoucnost po vašem boku, měl by své stanovisko přehodnotit. Přesvědčíte ho ke konzumaci brokolice, banánů a mrkve?

Protože čas jakožto ta nejspravedlivější veličina odměřuje všem stejně, přirozenému procesu stárnutí se nikdo nevyhne. Zatímco ženy přizpůsobují svůj jídelníček menopauze, i muži by s ohledem na přibývající léta měli svému stravování věnovat o něco větší pozornost. Tedy alespoň takovou radu mají vědci, kteří příslušníkům silnějšího pohlaví doporučují tyto potraviny. Projdou u vás doma?

Brokolice. Té není nikdy dost

Ze závěrů nedávné kanadské studie vyplývá, že rakovina močového měchýře je pátým nejčastějším nádorovým onemocněním mužů. Prevence? Tu by mohla podle amerických expertů z Georgetownské univerzity představovat brokolice, která díky přítomnosti sloučeniny síry zvané sulforafan eliminuje rakovinové buňky a zpomaluje růst nádorů. Propašovat tohoto zelenáče do rodinné večeře se ale vyplatí i z jiných důvodů. Vychvalovaná košťálová zelenina je totiž spojována i s regulací škodlivého cholesterolu, obnovou problémového trávení a ostrým zrakem.

Banány jako svačina, která je na předpis

Profesor Gary Fraser, jehož působištěm je kalifornská lékařská fakulta na Loma Linda University, se domnívá, že vaše drahá polovička by si měla dát každý den alespoň jeden banán. Exotické občerstvení nabízí vysoký podíl antioxidantů, draslíku, hořčíku, manganu, železa a vitaminů skupiny B. Díky tomu normalizuje krevní tlak, čímž předchází kardiovaskulárním chorobám. Zároveň přispívá k zachování svalové hmoty, zlepšuje náladu, příznivě ovlivňuje metabolismus a dodává energii.

Rajčata a zelí? To je základ

Prostřednictvím mnoha nezávislých výzkumů bylo zjištěno, že pánové, kteří pravidelně konzumují potraviny obsahující lykopen, mají výrazně nižší pravděpodobnost benigní prostatické hyperplazie. Je jen na vás, do jaké míry tento poznatek ovlivní vaše domácí stravování. Každopádně, rozhodně je na místě si připomenout, že uvedený rostlinný karotenoid se skrývá v rajčatech, melounu, grapefruitu, červeném zelí, papáji, sladkých paprikách, chřestu, mangu nebo mrkvi.

Potraviny, které zpomalují metabolismus a raději se jim v...

Kuřecí prsa na kaparech

Kuřecí prsa na kaparech

13 hlasů
30min 790 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Losos na bílém víně

12 hlasů
50min 878kJ 381 Kč

Recept na přípravu zdravého lososa je jednoduchý. poku...

Polévka z brokolice se sýrem

16 hlasů
35min 244kJ 85 Kč

Sytá, vynikající krémová polévka.

Poradny

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Mám žádat o prodloužení nemocenské nebo ID?

Dobrý den,podpůrčí doba - tedy doba, po kterou je vypláceno nemocenské - činí maximálně 380 kalen... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více