Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Potraviny pro muže: Tyhle by váš partner měl jíst pravidelně

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

17.06.2019 | Zdraví a životní styl

Jen při pouhé zmínce o zdravém jídelníčku se váš protějšek otřese odporem? Pokud chce prožít šťastnou budoucnost po vašem boku, měl by své stanovisko přehodnotit. Přesvědčíte ho ke konzumaci brokolice, banánů a mrkve?

Protože čas jakožto ta nejspravedlivější veličina odměřuje všem stejně, přirozenému procesu stárnutí se nikdo nevyhne. Zatímco ženy přizpůsobují svůj jídelníček menopauze, i muži by s ohledem na přibývající léta měli svému stravování věnovat o něco větší pozornost. Tedy alespoň takovou radu mají vědci, kteří příslušníkům silnějšího pohlaví doporučují tyto potraviny. Projdou u vás doma?

Brokolice. Té není nikdy dost

Ze závěrů nedávné kanadské studie vyplývá, že rakovina močového měchýře je pátým nejčastějším nádorovým onemocněním mužů. Prevence? Tu by mohla podle amerických expertů z Georgetownské univerzity představovat brokolice, která díky přítomnosti sloučeniny síry zvané sulforafan eliminuje rakovinové buňky a zpomaluje růst nádorů. Propašovat tohoto zelenáče do rodinné večeře se ale vyplatí i z jiných důvodů. Vychvalovaná košťálová zelenina je totiž spojována i s regulací škodlivého cholesterolu, obnovou problémového trávení a ostrým zrakem.

Banány jako svačina, která je na předpis

Profesor Gary Fraser, jehož působištěm je kalifornská lékařská fakulta na Loma Linda University, se domnívá, že vaše drahá polovička by si měla dát každý den alespoň jeden banán. Exotické občerstvení nabízí vysoký podíl antioxidantů, draslíku, hořčíku, manganu, železa a vitaminů skupiny B. Díky tomu normalizuje krevní tlak, čímž předchází kardiovaskulárním chorobám. Zároveň přispívá k zachování svalové hmoty, zlepšuje náladu, příznivě ovlivňuje metabolismus a dodává energii.

Rajčata a zelí? To je základ

Prostřednictvím mnoha nezávislých výzkumů bylo zjištěno, že pánové, kteří pravidelně konzumují potraviny obsahující lykopen, mají výrazně nižší pravděpodobnost benigní prostatické hyperplazie. Je jen na vás, do jaké míry tento poznatek ovlivní vaše domácí stravování. Každopádně, rozhodně je na místě si připomenout, že uvedený rostlinný karotenoid se skrývá v rajčatech, melounu, grapefruitu, červeném zelí, papáji, sladkých paprikách, chřestu, mangu nebo mrkvi.

Ty nejlepší tipy, jak podpořit imunitu

Hovězí s hruškou

Hovězí s hruškou

9 hlasů
1h a 35min 395 kJ 300 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Cuketový salát

7 hlasů
25min 494kJ 55 Kč

Cuketový salát s celerem jako příloha nebo samostatný ...

Pórková polévka s křupavými krutony

4 hlasy
60min 461kJ 130 Kč

Vydatná polévka s křupavými krutony a sýrem.

Poradny

Jak vymoci mzdu při ústně sjednané pracovní smlouvě?

Dobrý den,zákoník práce sice vyžaduje písemnou formu pracovní smlouvy, ale pokud je pracovní smlo... Více

Mám při práci na DPČ nárok na náhradu mzdy?

Dobrý den,odpověď na Váš dotaz záleží na tom, zda dohoda o pracovní činnosti (DPČ) byla ukončena ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více