Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pravidelná konzumace jogurtů podle vědců snižuje riziko infarktu

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

30.07.2019 | Zdraví a životní styl

Chcete podstatně vylepšit kondici svého srdce? Jezte řecké jogurty, nebo ty bílé v lepší kvalitě. Nejlépe denně! To byste možná nevěřili, jaký vliv mají tyhle poklady z lednice na celý kardiovaskulární systém!

Z aktuálních statistických dat vyplývá, že průměrný Čech sní zhruba 15 kilogramů jogurtů za rok. Přijde vám to málo? Je pravda, že na to, jak skvělé mají vlastnosti, je jejich tuzemská spotřeba překvapivě nízká. Vždyť tyto mléčné výrobky, jejichž původ je stále opředen mnoha nejasnostmi a tajemstvími, podle všeho odvrací nejen potíže se zažíváním, ale i srdeční choroby!

Nečekaná prevence skrytá v kelímku

Američtí výzkumníci působící na Lékařské fakultě v Bostonu (Boston University School of Medicine) se na základě své studie publikované v magazínu American Journal of Hypertension domnívají, že konzumace uvedených potravin má příznivý vliv na celý kardiovaskulární systém. Tamní experti do svého rozsáhlého výzkumu zahrnuli 18 tisíc mužů a 55 tisíc žen, a to ve věkovém rozmezí od 30 do 70 let, přičemž několik let monitorovali jejich jídelníček, míru fyzické aktivity a životní styl.

Medikament z kravína, co má slibné účinky

Po ukončení pokusu finální analýza jednoznačně prokázala, že ženy, které chlazenou pochoutku jedly dennodenně, vykazovaly o 30 % nižší riziko infarktu, zatímco u mužů byla zaznamenána jeho omezená pravděpodobnost o 19 %. Jak je to možné?

„Probiotika jakožto bakterie nacházející se v jogurtu zachovávají bezproblémový chod trávení, ovšem zvyšují i počet prospěšných střevních mikrobů. Ty nás chrání před negativními účinky soli, která se i v běžných potravinách vyskytuje v alarmujícím množství,“ vysvětluje spoluautor výše zmíněné studie Justin Buendia, jenž je specialistou v oblasti výživy i epidemiologem. Teď se asi ptáte, jaký konkrétní produkt si z obchodu přinést. Mají všechny takhle blahodárné účinky? To bohužel nikoli.

Zapomeňte na přeslazené náhražky

Americká dietoložka Julia Zumpano zastává názor, že správnou volbou je jogurt řecký, popřípadě kvalitnější bílý. Oba jsou vynikajícími zdroji přírodních probiotik, stejně jako bílkovin a vápníku. Na rozdíl od levnějších ovocných variant neobsahují ochucovadla, barviva, škroby, aromata a zahušťovadla, která jsou spojována se zdravotními komplikacemi, včetně nadváhy, astmatu nebo cukrovky.

Zavřete oči, jde se hubnout

Pražmy na zelenině

Pražmy na zelenině

8 hlasů
1h a 40min 445 kJ 178 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Hrášková polévka

17 hlasů
40min 360kJ 44 Kč

Rychlý hráškový krém.

Cizrna s rajčaty

14 hlasů
40min 622kJ 90 Kč

Cizrnu můžete podávat jako hlavní chod s rýží.

Poradny

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více