Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pravidelná konzumace jogurtů podle vědců snižuje riziko infarktu

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

30.07.2019 | Zdraví a životní styl

Chcete podstatně vylepšit kondici svého srdce? Jezte řecké jogurty, nebo ty bílé v lepší kvalitě. Nejlépe denně! To byste možná nevěřili, jaký vliv mají tyhle poklady z lednice na celý kardiovaskulární systém!

Z aktuálních statistických dat vyplývá, že průměrný Čech sní zhruba 15 kilogramů jogurtů za rok. Přijde vám to málo? Je pravda, že na to, jak skvělé mají vlastnosti, je jejich tuzemská spotřeba překvapivě nízká. Vždyť tyto mléčné výrobky, jejichž původ je stále opředen mnoha nejasnostmi a tajemstvími, podle všeho odvrací nejen potíže se zažíváním, ale i srdeční choroby!

Nečekaná prevence skrytá v kelímku

Američtí výzkumníci působící na Lékařské fakultě v Bostonu (Boston University School of Medicine) se na základě své studie publikované v magazínu American Journal of Hypertension domnívají, že konzumace uvedených potravin má příznivý vliv na celý kardiovaskulární systém. Tamní experti do svého rozsáhlého výzkumu zahrnuli 18 tisíc mužů a 55 tisíc žen, a to ve věkovém rozmezí od 30 do 70 let, přičemž několik let monitorovali jejich jídelníček, míru fyzické aktivity a životní styl.

Medikament z kravína, co má slibné účinky

Po ukončení pokusu finální analýza jednoznačně prokázala, že ženy, které chlazenou pochoutku jedly dennodenně, vykazovaly o 30 % nižší riziko infarktu, zatímco u mužů byla zaznamenána jeho omezená pravděpodobnost o 19 %. Jak je to možné?

„Probiotika jakožto bakterie nacházející se v jogurtu zachovávají bezproblémový chod trávení, ovšem zvyšují i počet prospěšných střevních mikrobů. Ty nás chrání před negativními účinky soli, která se i v běžných potravinách vyskytuje v alarmujícím množství,“ vysvětluje spoluautor výše zmíněné studie Justin Buendia, jenž je specialistou v oblasti výživy i epidemiologem. Teď se asi ptáte, jaký konkrétní produkt si z obchodu přinést. Mají všechny takhle blahodárné účinky? To bohužel nikoli.

Zapomeňte na přeslazené náhražky

Americká dietoložka Julia Zumpano zastává názor, že správnou volbou je jogurt řecký, popřípadě kvalitnější bílý. Oba jsou vynikajícími zdroji přírodních probiotik, stejně jako bílkovin a vápníku. Na rozdíl od levnějších ovocných variant neobsahují ochucovadla, barviva, škroby, aromata a zahušťovadla, která jsou spojována se zdravotními komplikacemi, včetně nadváhy, astmatu nebo cukrovky.

Proč se nevyplatí kupovat brýle v supermarketu

Kuřecí stehna na paprice

Kuřecí stehna na paprice

11 hlasů
1h a 40min 459 kJ 145 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Plněná krůtí sekaná

34 hlasů
1h a 25min 534kJ 170 Kč

Mleté krůtí maso plněné strouhaným sýrem a petrželkou.

Králík na smetaně s tymiánem

25 hlasů
1h a 45min 422kJ 270 Kč

Králík na česneku, nebo na smetaně je klasika, vyzkoušejt...

Poradny

Z čeho se počítá PPM po dlouhodobé nemocenské?

Dobrý den,ve Vašem případě by se peněžitá pomoc v mateřství (PPM neboli mateřská) měla vypočítáva... Více

Jsem v PN, kdy se evidovat na úřadě práce?

Dobrý den,v době pracovní neschopnosti se nemůžete stát uchazečem o zaměstnání, tudíž se nemůžete... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více