Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Cesty k dosažení vnitřního klidu

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

25. 2. 2020 | Zdraví a životní styl

Vnitřní mír by měl být nám všem svatý. Ale jak si ho udržet, když všude kolem nás vládne chaos? Máme pro vás několik rad, které vám i v dnešním uspěchaném světě pomohou duševní klid najít.

Uklidnit se, všechno negativní ze sebe nechat stéct jako letní deštík po lotosu – to si přejeme všichni. Ale často nás převálcuje každodenní stres a my vypadneme z rovnováhy. Jak tím tedy proplout? Jak se naučit trpělivosti?

Zbavte se zlodějů energie

Určitě je znáte – lidi, kteří pomlouvají a na všechno si stěžují, a během krátkého rozhovoru vás dokážou stáhnout na dno sil. Nebo ti, co stále mluví jen o sobě. Tak zbavit se takových zlodějů je naprosto v pořádku. Při setkání s nimi stačí jen krátký pozdrav a klidně běžte dál. Raději se obklopte lidmi, se kterými vám je dobře a kteří vás inspirují.

Neciťte se za všechno odpovědní

Tíha světa neleží na vašich ramenou. Nejste vždy zodpovědní za to, že se někomu nedaří. Určitě nedokážete zachránit všechny a všem dopřát štěstí. Jsou věci, které ovlivnit dokážete, ty druhé musíte jednoduše přijmout a snažit se vytěžit ze situace to nejlepší.

Nevěřte v nekonečné štěstí

Být neustále šťastný prostě nefunguje, ať se vám snaží kdokoli říkat cokoli. Krátkodobé chvilky štěstí nás dokážou naladit pozitivně a vytvářejí pocit dlouhodobé spokojenosti. Pokud se budete honit za štěstím, bude to mít opačný účinek a na klidu vám to nepřidá.

Rozvíjejte se

Vystupte ze své komfortní zóny. Kdo dělá jen to, co už zná a umí, nemůže se dále rozvíjet a nikam se neposouvá. Stanovení cílů a jejich dosažení vás dokáže potěšit dlouhodobě. Budete si více věřit, budete sebevědomější a především vyrovnanější.

Záleží jen na vás

Víra v sebe samého, v to, že život si můžete ovlivnit a rozhodnout sami, dokáže kladně zapůsobit na vaši budoucnost. Pokud věříte, že o vašem osudu je rozhodnuto, dlouhodobě se nemůžete cítit šťastní.

Změňte svůj obraz

Každý nějak vidí svůj obraz, svoje slabosti a silné stránky. Pokud se vidíte jako někoho, který jen nejistě poletuje dnem, bude vám chybět potřebná stabilita. Pozitivní náhled vám může pomoci posílit vaši vnitřní sílu a kladně pozměnit vlastní obraz.

Receptem na šťastný život je častý pobyt v přírodě

Jelení svíčková

Jelení svíčková

15 hlasů
60min 536 kJ 258 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pečená dýně

9 hlasů
60min 739kJ 95 Kč

Pečená dýně s jogurtovým dresinkem.

Těstoviny se sušenými rajčaty

0 hlasů
1h a 25min 507kJ 120 Kč

Skvělé zapečené těstoviny dle Italského receptu.

Poradny

Jak ukončit dohodu o provedení práce?

Dobrý den,to, že nejste dočasně schopná pracovat, nemusí nutně znamenat, že Váš zaměstnavatel neb... Více

Mám trvalý pobyt jinde než bydlím, dostanu příspěvek?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden přeje hlavně kamarádským vazbám! Proto se snažte naslouchat svým přátelům a ubezpečte je, že jste tu vždy pro ně. Uvidíte, že vám oplatí stejnou mincí. Díky nim se budete cítit velice sebejistě a v pohodě. Jen těžko vás něco rozhodí!

Více