Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Výbava domácnosti během koronavirové krize

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

25. 3. 2020 | Zdraví a životní styl

Proč si nemusíte zoufat nad tím, že v obchodě chybí čerstvá zelenina a stejné je to i v případě ovoce? A které doplňky stravy jsou dnes vyhledávaným sortimentem? Nenechte se během povinné i dobrovolné karantény ničím překvapit!

Zatímco ještě před několika týdny by si momentální situaci uměl představit jen málokdo, dnes je nouzový stav naší každodenní realitou. Jak dlouho bude běžný nákup potravin připomínat natáčení hororového filmu? A kdy se při procházce v přírodě zase svobodně nadechneme? To bohužel nikdo neví. Jisté ovšem je, že v relativně bezpečném prostředí domova budeme dál trávit většinu času. Nabízí se tedy otázka. Máte po ruce všechno, co byste v této koronavirové krizi mohli potřebovat?

Léky, vitaminy, doplňky stravy

Prášky na chřipku a nachlazení by v pohotovostním šuplíku neměly chybět. Stejně jako nepostradatelný teploměr. Kdyby se vám totiž neudělalo dobře, to poslední, co byste si přáli, je shánět v lékárně první pomoc. Vyplatí se mít k dispozici i doplňky stravy posilující imunitu, které budete samozřejmě zodpovědně užívat. Doporučují se jak různé multivitaminy, tak i produkty s obsahem zinku a železa.

Mražená zelenina, mražené ovoce

Potrpíte si na pravidelný přísun ovoce a zeleniny? Protože nabídka čerstvých plodů je teď značně omezená, můžete vzít za vděk těmi zamraženými. Namítáte, že se to nedá srovnávat? Máte pravdu, nedá. Ale zřejmě jinak, než si myslíte…

„Dovezené ovoce a zelenina se často sbírají nezralé. Pak cestují v kamionech, následně se nechávají dozrát několik dní ve skladu, a až poté se dostávají na pulty obchodů. Suroviny tak ztrácejí prospěšné látky nejen brzkou sklizní, ale také v důsledku vystavení kyslíku během přepravy a skladování,” uvádí během rozhovoru pro televizní společnost CNN americký rostlinný fyziolog Gene Lester. Odborník zároveň dodává, že mražené plody mívají v porovnání s těmi čerstvými vyšší obsah cenných živin až o 70 procent.

Kosmetika a drogistické zboží

Udělat revizi byste měli i ve své koupelně. Čistě pro jistotu. Nechybí vám krém na ruce, který poskytne hydrataci pokožce, jež je neustálým používáním antibakteriálních prostředků značně vysušená? A co takové tekuté mýdlo, dnes naprosto nepostradatelné? Vzhledem k tomu, že je kladen velký důraz i na častější praní oblečení, a to při vysokých teplotách, omrkněte raději i zásobu pracího prášku.

Receptem na šťastný život je častý pobyt v přírodě

Salát z rajčat s balkánským sýrem

Salát z rajčat s balkánským sýrem

8 hlasů
20min 380 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pečená dýně

9 hlasů
60min 739kJ 95 Kč

Pečená dýně s jogurtovým dresinkem.

Těstoviny se sušenými rajčaty

0 hlasů
1h a 25min 507kJ 120 Kč

Skvělé zapečené těstoviny dle Italského receptu.

Poradny

Jak ukončit dohodu o provedení práce?

Dobrý den,to, že nejste dočasně schopná pracovat, nemusí nutně znamenat, že Váš zaměstnavatel neb... Více

Mám trvalý pobyt jinde než bydlím, dostanu příspěvek?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden přeje hlavně kamarádským vazbám! Proto se snažte naslouchat svým přátelům a ubezpečte je, že jste tu vždy pro ně. Uvidíte, že vám oplatí stejnou mincí. Díky nim se budete cítit velice sebejistě a v pohodě. Jen těžko vás něco rozhodí!

Více