Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nefiltrované pivo je silné probiotikum

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

06.06.2020 | Zdraví a životní styl

Jeho popíjení může přispět k pevnému zdraví a chránit před obezitou, nespavostí a demencí. Řeč je o silném pivu belgického typu, jako jsou Hoegaarden či Westmalle Tripel. Podle nejnovější studie, která má velký marketingový význam, totiž tato piva představují zdravé probiotikum. Když si člověk dopřeje jedno denně, přijme tak málo alkoholu, že ten neohrozí jeho zdraví. Zato ostatní zdraví prospěšné látky podpoří střevní mikroflóru i mozek.

Silná belgická piva fermentují dvakrát. Ve sklepě a ve sklenici. Tím se sice zvýší obsah alkoholu, ale také zdraví prospěšných látek. Alkohol je toxin, ale v malém množství neškodí. Oběhové soustavě dokonce prospívá. Takže když si člověk dá jen jedno tohle pivo denně, lépe malé, je to vlastně zdravá potravina.

Proč si hlídat množství

„Ve vysokých koncentracích je alkohol pro střevní mikroflóru škodlivý. Ale když pijete jen jedno tohle pivo denně, může vašemu zdraví nesmírně prospět,“ tvrdí profesor Eric Claassen z Amsterdamské univerzity.

Podle vědců z University of Nebraska jedna láhev silného belgického piva obsahuje až padesát milionů probiotik.

„Ve středověku lidé vařili pivo, protože voda ve městech nebyla pitná. Kvasinky dokázaly bakterie ve vodě zabít,“ dodává profesor Claasen.

Na zdraví!

Pivo hydratuje organismus a snižuje krevní tlak. Obsahuje důležité minerály, především draslík a hořčík, zpomaluje tak vznik osteoporózy. Povzbuzuje chuť k jídlu a podporuje správnou funkci zažívání. Najdete v něm řadu vitaminů, zejména řady B, a také antioxidanty. Ty brání vzniku rakoviny. Sklenice piva zaručí přísun energie a pohladí nejen na těle, ale i na duši. Snižuje totiž stres a pomáhá relaxovat.

Na krásu!

Obzvláště ve vlasové kosmetice má kvalitní ležák svoje místo. Dá se použít jako šampon nebo kondicionér. Vaše vlasy oživí a dodá jim objem, poškozená kštice bude opět zářit. Chmel používaný při přípravě piva obsahuje oxid křemičitý, který může pomoci při posilování vlasových folikulů, podporuje také jejich růst.

Nezdravá Popelčina dieta hýbe světem

Hovězí maso  s chilli, dušené v římském hrnci

Hovězí maso s chilli, dušené v římském hrnci

13 hlasů
4h a 25min 423 kJ 330 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Farmářské rizoto

16 hlasů
50min 453kJ 115 Kč

Italské rizoto podle Emanuela Ridi.

Kuřecí maso s povidlovou omáčkou

11 hlasů
1h a 25min 817kJ 150 Kč

Kuřecí maso v netradiční úpravě.

Poradny

Splácím hypotéku, odešel ode mě partner, dostanu dávky?

Dobrý den,jste-li vlastníkem či nájemcem bytu (domu) a 30% Vašich příjmů nestačí k pokrytí náklad... Více

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více