Nefiltrované pivo je silné probiotikum

Jeho popíjení může přispět k pevnému zdraví a chránit před obezitou, nespavostí a demencí. Řeč je o silném pivu belgického typu, jako jsou Hoegaarden či Westmalle Tripel. Podle nejnovější studie, která má velký marketingový význam, totiž tato piva představují zdravé probiotikum. Když si člověk dopřeje jedno denně, přijme tak málo alkoholu, že ten neohrozí jeho zdraví. Zato ostatní zdraví prospěšné látky podpoří střevní mikroflóru i mozek.

Silná belgická piva fermentují dvakrát. Ve sklepě a ve sklenici. Tím se sice zvýší obsah alkoholu, ale také zdraví prospěšných látek. Alkohol je toxin, ale v malém množství neškodí. Oběhové soustavě dokonce prospívá. Takže když si člověk dá jen jedno tohle pivo denně, lépe malé, je to vlastně zdravá potravina.

Proč si hlídat množství

„Ve vysokých koncentracích je alkohol pro střevní mikroflóru škodlivý. Ale když pijete jen jedno tohle pivo denně, může vašemu zdraví nesmírně prospět,“ tvrdí profesor Eric Claassen z Amsterdamské univerzity.

Podle vědců z University of Nebraska jedna láhev silného belgického piva obsahuje až padesát milionů probiotik.

„Ve středověku lidé vařili pivo, protože voda ve městech nebyla pitná. Kvasinky dokázaly bakterie ve vodě zabít,“ dodává profesor Claasen.

Na zdraví!

Pivo hydratuje organismus a snižuje krevní tlak. Obsahuje důležité minerály, především draslík a hořčík, zpomaluje tak vznik osteoporózy. Povzbuzuje chuť k jídlu a podporuje správnou funkci zažívání. Najdete v něm řadu vitaminů, zejména řady B, a také antioxidanty. Ty brání vzniku rakoviny. Sklenice piva zaručí přísun energie a pohladí nejen na těle, ale i na duši. Snižuje totiž stres a pomáhá relaxovat.

Na krásu!

Obzvláště ve vlasové kosmetice má kvalitní ležák svoje místo. Dá se použít jako šampon nebo kondicionér. Vaše vlasy oživí a dodá jim objem, poškozená kštice bude opět zářit. Chmel používaný při přípravě piva obsahuje oxid křemičitý, který může pomoci při posilování vlasových folikulů, podporuje také jejich růst.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Konečně se vám povede oprostit se od „změti“ svých pocitů a budete schopni se na problém, který už nějakou dobu řešíte s partnerem/partnerkou podívat bez emocí, tak nějak „svrchu“. A ke svému překvapení zjistíte, že jste k němu přistupovali ze špatného konce. To vám dá nejen možnost vše zdárně vyřešit, ale budete moci partnerovi/partnerce ukázat... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

94 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:25
41 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat