Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jídelníček pro zlepšení zdraví srdce

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

02.07.2020 | Zdraví a životní styl

Uklidňujete se tím, že vás infarkt potkat nemůže? Pokud je stres vaším „denním chlebem“, takový optimismus rozhodně není na místě. A právě proto je dobré jíst tučné ryby, zelí nebo kukuřici!

Že na srdce má neblahý vliv jenom náklonnost k cigaretám a konzumace tučných jídel? Chyba lávky. Existují i jiné faktory, které mu dávají pořádně na frak. Třeba zanedbávání ústní hygieny, sedavý způsob života, nadmíra stresu, konzumace alkoholu, nedostatek spánku nebo zneužívání některých léčiv. Co s tím?

Katastrofu odvrátí správná strava

„Snížit si riziko srdečních chorob může prakticky každý. Třeba tím, že se bude více hýbat a jíst určité potraviny každý den,“ myslí si americká kardioložka Julia Zumpano. Ta za vhodnou potravinovou prevenci považuje tyto přírodní dary. Které z nich s chutí zahrnete do jídelníčku vy? Nebo raději všechny?

Tučné ryby na předpis

Sardinky, makrela nebo losos? To máte celkem jedno, protože ať už do vaší kuchyně připlave kterýkoli zástupce tučných ryb, zprostředkuje vám omega-3 mastné kyseliny. Ty zabraňují hromadění plaku v tepnách, čímž nesporně přispívají k omezení pravděpodobnosti kardiovaskulárních chorob. Mimochodem, jmenované zdravé tuky jsou prospěšné i pro pokožku a mozkové funkce, zatímco působí protizánětlivě.

Zelí není nikdy dost

Zelí jakožto blahodárnou zeleninu znali již staří Egypťané, kteří na její mocné schopnosti doslova přísahali. Stejně jako zdravotnice Julia Zumpano, která se odkazuje na poznatky výzkumu publikované v magazínu American Journal of Clinical Nutrition. V nich bychom se dočetli, že obsažená pigmentová molekula antokyan zlepšuje srdeční funkce a podporuje pružnost cév.

I kukuřice se počítá

Podle výše zmíněné lékařky by koncentrace cholesterolu v krvi neměla překročit 250 mg/100 ml. Jestliže jeho hladina překročí onu „bezpečnou hranici“, rýsuje se pořádný problém. Rozvíjí se totiž proces kornatění tepen a dochází k ochromení srdeční činnosti. Jak tomu předejít? Co třeba častější konzumací kukuřice, ze které získáte potřebnou vlákninu? Je vědecky dokázáno, že tato cenná složka výživy snižuje hodnoty škodlivého cholesterolu, což může přispět k ochraně před infarktem a mrtvicí.

Za zápach potu může pravěká bakterie

Pečená telecí játra

Pečená telecí játra

15 hlasů
55min 554 kJ 121 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Tilapie s pomeranči

8 hlasů
45min 898kJ 200 Kč

Zdravé rybí maso v kombinaci s pomerančem…. opravdu vy...

Kuřecí plátky na cibuli

13 hlasů
50min 671kJ 75 Kč

Plátky kuřecího masa na cibuli s jahodovým džemem.

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více