Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Za infekcí močových cest stojí i toaletní papír

03.07.2020 | Zdraví a životní styl

Koupání k létu prostě patří. Už teď se děsíte infekce močových cest? Nebezpečí se paradoxně neskrývá jen v bazénu a mokrých plavkách! Který skrytý nepřítel ohrožuje zdraví vašeho rozkroku několikrát denně, a navíc po celý rok?

Trpíte-li na infekce a záněty močových cest, pak jistě víte, že je důležité převléct si mokré plavky, dodržovat pitný režim a také nepředržovat močení. Někdy však ani tato preventivní opatření nejsou nic platná. Bakterie z vnějšího okolí velmi snadno migrují.

Často cestují z konečníku přes močovou trubici právě do močového měchýře, kde se usadí a množí. Za předpokladu, že se tento stav neléčí, může infekce, která je celosvětově považovaná za nejčastější bakteriální problém, postupovat do ledvin a způsobit tak potíže v ledvinách. Smutné ovšem je, že epidemiologové kladou vinu i na toaletní papír!

Riziko v regálech obchodů

Je voňavý, nadýchaný, na sobě má líbivé obrázky a vy ho prostě potřebujete. Toaleťák však s každým otřením uvolňuje bakterie do vašich genitálií, což často vede k podráždění a možným infekcím. Nesklápíte před splachováním prkénko? Pak se připravte, že se kapičky nečistot z toalety dostanou do vzdálenosti až dvou metrů od záchodu, tedy i na toaletní papír. O zbytek už se postará příroda sama.

Dvojí riziko

Vagina absorbuje všechno, co je jí nabízeno, a to včetně stopových množství dioxinů, chemikálií a lepidel, které toaletní papír jako takový obsahuje. Kupříkladu je plný chloru, ale také formaldehydu, jenž se v papírenském průmyslu přidává kvůli zlepšení mechanických vlastností papíru. Nalézt se v něm dá i bisfenol A, což je velmi toxická látka narušující správnou funkci hormonů. Tohle všechno u citlivějších vagin může vyvolat alergické reakce a právě již zmíněnou infekci močových cest. 

Ta nejlepší možnost

To, že už je pozdě, poznáte především podle častého močení, pocitů pálení a řezání při vykonávání malé potřeby, bolestí v podbřišku, zvýšené teploty a zapáchající moči. Někdy se objevují i bolesti v bederní oblasti, postižené ženy si zároveň stěžují na časné nutkání na močení, přičemž nakonec vymočí jen minimum. Platí tedy, že ne každý barevný toaletní papír s parfemací s vaším zdravím nic neudělá.

V tomto směru se doporučuje toaletní papír z bambusu, který je pro svoji jemnost vhodný pro citlivou pokožku. Jelikož se jedná o čistě přírodní produkt bez parfemace, splňuje i potřeby na zachování zdravého životního prostředí. Pak už jen stačí dodržovat hygienické zásady.

Přitažlivé výhody červeného vína

Treska s rajčaty

Treska s rajčaty

0 hlasů
60min 414 kJ 290 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuskus s mrkví

6 hlasů
25min 783kJ 55 Kč

Kuskus je velmi výživný a s mrkví je to dobrá kombinac...

Těstoviny se sýrem gouda

5 hlasů
1h a 20min 822kJ 90 Kč

Klasické zapečené těstoviny se sýrem.

Poradny

Loni jsem dostala výpověď, co dělat pro nárok na PPM?

Dobrý den,pokud na mateřskou dovolenou můžete nastoupit nejdříve 22.1.2021, pak bude rozhodným ob... Více

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více