Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Důležitá lékařská vyšetření pro ženu po čtyřicítce

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

25.07.2020 | Zdraví a životní styl

Už jste byla na mamografu nebo testu, jež měří hladinu glukózy v krvi? Pokud jste oslavila čtyřicáté narozeniny, je nejvyšší čas!

Švýcarský lékař a psychoterapeut Carl Gustav Jung kdysi řekl, že skutečný život začíná až ve čtyřiceti, protože do té doby jsme si dělali jen průzkum. Ať už si o těchto slovech myslíte cokoli, pro dnešní odborníky je čtvrtá dekáda spíše období, kdy se začínají objevovat vážnější potíže se zdravím. Která vyšetření by pro klid v duši měla podstoupit každá žena?

Mamograf jako každoroční záležitost

Americká společnost pro kontrolu rakoviny nabádá příslušnice něžného pohlaví, aby si na mamografické vyšetření udělaly čas alespoň jednou ročně. Mamografie je v současné době jediná diagnostická metoda, která je schopna odhalit nádorové ložisko v prsu již od několika milimetrů, tedy v době, kdy není na dotek zjistitelné. Celé to funguje na principu měkkého rentgenového záření, jež se převádí na digitální obraz. Výsledek pak ihned posuzují dva lékaři, kteří si pacientku v případě nejednoznačného nálezu pozvou na další doplňující testy, jako je třeba ultrazvuk nebo biopsie.

Měření glukózy v krvi

I další doporučení pochází od amerických expertů, tentokrát jde však o riziko diabetu. Jen ve Spojených státech je během 365 dní diagnostikováno zhruba jeden a půl milionu nových pacientů, přičemž se více než polovina týká jedinců okolo čtyřicítky. Neléčená cukrovka může zvýšit pravděpodobnost dalších onemocnění, proto ji v žádném případě nelze podceňovat. Požádejte svého doktora o test zaměřený na glukózu v krvi, jenž by tuto chorobu mohl včas odhalit.

Zaměřeno na kosti

Věděli jste, že ženy jsou oproti mužům mnohem náchylnější k osteoporóze? Je to kvůli klesajícímu hormonu estrogenu, který kromě dalších úkolů chrání také kosti. Jeho úbytek způsobuje řídnutí kostní tkáně, což se časem projeví bolestmi zad, ztrátou tělesné výšky i sníženou pohyblivostí. Je proto důležité pravidelně absolvovat denzitometrické vyšetření, které prozradí, zda se osteoporóza náhohou nezačíná týkat i vás.

Přitažlivé výhody červeného vína

Podzimní salát

Podzimní salát

9 hlasů
25min 364 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuskus s mrkví

6 hlasů
25min 783kJ 55 Kč

Kuskus je velmi výživný a s mrkví je to dobrá kombinac...

Těstoviny se sýrem gouda

5 hlasů
1h a 20min 822kJ 90 Kč

Klasické zapečené těstoviny se sýrem.

Poradny

Loni jsem dostala výpověď, co dělat pro nárok na PPM?

Dobrý den,pokud na mateřskou dovolenou můžete nastoupit nejdříve 22.1.2021, pak bude rozhodným ob... Více

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více