Možné důvody neustále studených nohou

Zase je vám zima od nohou, což už začíná být poněkud otravné? Možná vám chybí železo a vitamin B12. Nebo je to vizitka nějakého hluboko skrytého zdravotního problému. Každopádně vás rozehřeje olejová masáž i terapie zeleným čajem.

Zase tu máme podzim a s ním i sezonu tlustých ponožek, které jsou asi nejvyhledávanější první pomocí pro věčně studené nohy. Jenže co když jejich permanentní chlad není důsledek momentálního počasí, ale má zcela jinou příčinu?

Krevní oběh nefunguje, jak má 

Důvodů, proč dolní končetiny „mrznou“, je víc. Tím nejčastěji zmiňovaným je špatně fungující krevní oběh. Tento problém může spustit sedavý životní styl a kouření, ovšem zhoršená cirkulace nejvzácnější tekutiny mnohdy ukazuje i na onemocnění srdce. Dalším pachatelem bývá psychická zátěž, která tělo „nutí“ pumpovat adrenalin do krevního řečiště, čímž dochází k zúžení cév na perifériích. Svou roli zde sehrávají také nutriční nedostatky. Jaké a proč?

„Nejen nedostatek železa věstí pořádný problém, i nouze o vitamin B12 s sebou nese následky v podobě neustálé zimomřivosti, necitlivosti a nízké hladiny energie. Jedincům, kteří se nemohou zahřát, doporučuji zvýšit příjem těchto látek, a to prostřednictvím masa, listové zeleniny, luštěnin, vajec a mléčných výrobků, nebo doplňků stravy s jejich obsahem,“ vysvětluje americká lékařka a zároveň výživová poradkyně Alyssa Tucci. Tím ovšem výčet pachatelů stále ještě nekončí.

Co všechno může za tyto trable? 

Dlouhodobý pocit studených nohou může pocházet i od nervových poruch, narušené aktivity štítné žlázy, syndromu chronické únavy nebo diabetu. Podle výše jmenované zdravotnice k němu přispívá i častá konzumace alkoholu či obyčejná dehydratace. Jak si ale „pořídit“ zase teplo a cítit se lépe?

Řešení, která rozproudí krev v žilách

Samozřejmě si můžete dát horkou vanu, což je velice příjemná záležitost. Doporučuje se i popíjení zeleného čaje, který na krevní cirkulaci pozitivně zapůsobí. Hodně udělá také konzumace pikantních potravin, kupříkladu chilli papriček a zázvoru. Dolní končetiny patřičně rozehřeje i masáž rozehřátým olejem. Zkusíte to s olivovým nebo raději kokosovým?


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Život vám tento týden znepříjemní spousta drobných nepříjemností. A co vám bude kazit náladu asi nejvíce, bude zjištění, že si za ně můžete vy sami. Jenže toto zjištění v sobě zároveň skrývá velký potenciál – jestliže jste původcem maličkostí, jež vám znepříjemňují život, máte vy sami v rukou klíč k jejich nápravě. Pokud jej správně využijete, b... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

94 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat