Pitím dietních nápojů riskujete srdeční zdraví i plodnost

Je čas na sklenku něčeho, co zavlaží váš organismus? Té dietní koly, co máte v lednici, si raději nevšímejte. Nebo snad chcete riskovat nádor na mozku i sníženou schopnost reprodukce? Je to vaše rozhodnutí…

Podle průzkumu amerického výzkumného ústavu National Health and Nutrition Examination Survey si tři lidé z pěti dopřejí nějaký dietní nápoj každý den. Je pravda, že tento výzkum byl zaměřen na zámořskou populaci, nicméně v Evropě je situace hodně podobná. Tedy alespoň podle Světové zdravotnické organizace. Co konkrétně vy, také nepohrdnete sklenkou light sody, toniku nebo koly? A víte, co vám tohle občerstvení může způsobit? Z těchto faktů vás žízeň asi přejde!

Co doušek, to hrozba pro srdce

Navzdory tomu, že dietní nápoje existují v různých příchutích, barvách i cenových relacích, mají jedno společné. Drtivá většina obsahuje umělé sladidlo aspartam, které má podle odborníků destruktivní účinky. Jako ukázkový příklad za všechny může posloužit nedávná americká studie uskutečněné na univerzitě v Iowě. Z jejích závěrů vyplývá, že jedince, kteří light drinky popíjejí pravidelně, častěji postihují kardiovaskulární příhody, přičemž samozřejmě čelí i vyššímu riziku předčasného úmrtí. V nebezpečí se však neocitá jenom srdce, ale i jiné orgány.

Nádor na mozku? Prý klidně!

Poznatky jiné vědecké analýzy, pocházející tentokrát z lékařské fakulty Washingtonské univerzity, také šokují. Naznačují totiž jasnou souvislost mezi zmíněnými nízkokalorickými limonádami a nádorovým onemocněním mozku. I v tomto případě to experti přisuzují právě aspartamu, jenž dle jejich mínění připravuje příhodné podmínky i pro Alzheimerovu chorobu.

Zapomeňte na snadné početí

Že odlehčená sodovka či kola není nejlepší způsob, jak plnit pitný režim, na to upozorňuje i americká uznávaná lékařka a specialistka reprodukční medicíny Lauren Wise. Ta se domnívá, že ženy, které jsou těmto nápojům nakloněny, mívají sníženou schopnost reprodukce až o 20 procent. Mimochodem, u konzumentek těchto kontroverzních tekutin se také více objevují záchvaty migrény. Nechcete si dát raději vodu nebo bylinkový čaj?


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nebývalý projev důvěry vás v týdnu velmi potěší. Moc dobře si totiž uvědomujete, že důvěra není samozřejmá. Navíc jde o velice křehkou záležitost. Vy však umíte lidem naslouchat a podrazáctví je vám cizí. Díky tomu vám os... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

47 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
16 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
124 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat