Pro lepší život vypusťte dvě slova ze svého slovníku

Stojíte právě před neřešitelným problémem a nevíte, jakou cestou pokračovat? Pak popřemýšlejte o svém slovníku.

Celý náš život je vždy o výběru vhodných slov. Nejen s ohledem k lidem v našem okolí, ale i tehdy, když my sami stojíme před problémem. Bernhard Roth, profesor na univerzitě ve Standfordu, říká, že pokud ze svého slovníku škrtneme jedno nebo dvě slova, svět začneme vnímat úplně jinak, a i problémy se budou zdát jiné.

Následující triky byste měli rozhodně také vyzkoušet.

Říkejte „a“ místo „ale“

Situace, kterou zná každý: Jste domluvení na schůzku, ale máte ještě spoustu práce. Neříkejte si „Chci jít do kina, ale musím ještě udělat tolik věcí.“ Místo toho si řekněte „Chci jít do kina a musím ještě zařídit jiné věci.“ Používáním slova „ale“ stavíme sami sebe do konfliktní situace, která ve skutečnosti ani neexistuje. To znamená, že si od začátku namlouváme, že není možné jít do kina a zařídit i jiné věci. Slovíčkem „a“ zkoušíme najít řešení. Mozek začne přemýšlet tak, aby našel řešení pro obě části věty.

Řekněte raději „chci“ než „musím“

Když vás zase příště napadne „musím“, pokuste se ho zaměnit za „chci“ nebo „chtěla bych“. Tohle cvičení je velmi efektivní, protože přivádí na myšlenku o skutečnosti, že všechno ve svém životě děláte dobrovolně a ze svého vlastního rozhodnutí – dokonce i to, co považujete za nepříjemné. 


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
16:53

Cvičení na ruce a záda s pomůckama

Cvičení na ruce a záda s pomůckama
14:33

HIIT training

HIIT training
08:50

Protažení na nohy

Protažení na nohy

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat