Vážené přikrývky jsou hitem se zázračnými účinky na zdraví

Máte problém s usínáním, oslabenou imunitu nebo snad rozhozeným trávením? Možná je to tím, že v posteli ležíte pod špatnou dekou! Kdybyste se ale obklopili tou, která je naplněná skleněnými kuličkami, třeba byste se svých potíží nadobro zbavili.

Co všechno může spánek pozitivně ovlivnit? Jako první myšlenka zřejmě přichází pohodlná matrace. Ostatně, ne nadarmo se přece říká, že jak si kdo ustele, tak si lehne! Důležitou roli určitě sehraje i přítmí v místnosti, optimální teplota vzduchu a ničím nerušené ticho. Kvalita nočního odpočinku bezpochyby závisí i na lůžkovinách, jež jsou s tělem v těsném kontaktu. Už jste slyšeli o přikrývce, které se říká vážená nebo gravitační? Podle všeho je to naprostý hit s takřka zázračnými účinky!

Pomocník, co se trochu pronese

Proč se se této dece vlastně říká vážená? Tušíte správně, že to bude mít něco společného s hmotností, která se klidně může pohybovat i okolo deseti kilogramů. Běžnou výplní gravitační přikrývky je totiž materiál, který byste ve své posteli asi nečekali – jemně lisované skleněné kuličky. Ty jsou rovnoměrně rozložené tak, aby vyvíjely příjemný tlak věrně připomínající objetí. Kromě toho, že se s touto „vychytávkou“ nikdy nebudete cítit sami, se výrazných změn dočká i spánek samotný. Jakých a proč?

Společnost, která toho moc nenamluví

Odborníci upozorňují na to, že jakmile se zmíněnou lůžkovinou přikryjete, váš mozek doslova zaplaví pocit úžasného bezpečí. Takřka okamžitě v něm dojde i k uvolňování neurotransmiterů a endorfinů, které navozují harmonické psychické rozpoložení, což pro bezproblémové usínání připraví ty nejlepší možné podmínky. „Objímající účinek“ vážené deky má prý příznivý vliv i na normalizaci krevního tlaku a regulaci srdeční frekvence, díky čemž se odpočinek mnohonásobně zkvalitní. Tato gravitační „pomůcka“ se ale dává do souvislosti i s lepším trávením, silnější imunitou a úlevou od jakékoli bolesti. Vhodná je pro dospělé i děti, a to zejména ty, které trpí ADHD, domnívají se experti.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

9 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
99 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
56 Příspěvků
Poslední příspěvek 11.4.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat