Muži spící nazí mají kvalitnější spermie

Oblékat se do postele? Zbytečná věc, a to hlavně pro muže! Ti, kteří svobodně odhalí své nádobíčko, mají lepší parametry spermií a tím i vyšší šanci na reprodukční úspěchy. Tak žádné pyžamo, žádné trenýrky!

Venku už začíná být opravdu teplo, kvůli čemuž má řada lidí potíže se spánkem. Řešení, co se přímo nabízí? Nahota! Nejenže má v posteli člověk o vrstvu oblečení méně, takže mu je o něco chladněji, poležení „naostro“ přináší i jisté zdravotní výhody. Vede tudy cesta k dobré kondici?

Obnaženost na lékařský předpis

Nižší úroveň stresu, snadnější usínání, hlubší a kvalitnější noční odpočinek, zdravější pokožka a dokonce i podpora hubnutí. To jsou jen některé benefity, které se s nahým spánkem dávají do souvislosti. Obzvláště doporučován je mužům, kteří si díky němu mohou vylepšit i plodnost (1). Pokud tedy plánujete miminko, honem partnerovi schovejte pyžamo!

Odvrácená strana tepla

Podezření, že spodní prádlo značně ovlivňuje schopnost reprodukce, panuje už dlouho. Muži, kteří nevhodným prádlem i oblečením zvyšují teplotu varlat, mají horší kvalitu spermatu ve srovnání s těmi, jejichž varlata jsou chladnější (2).

Když to máš, tak to ukaž!

Muži, kteří chtějí založit rodinu, nebo rozšířit tu stávající, by měli spát nazí, protože to do značné míry rozšíří jejich. Odborný tým (3) celý jeden rok sledoval ve dne i v noci 500 dobrovolníků, přičemž zaznamenával údaje o jejich spermiích. Analýza nashromážděných dat prokázala, že ti, kteří přes den nosí boxerky a v noci spí nazí, mají o 25 procent nižší fragmentaci DNA ve spermatu a tedy i lepší schopnost reprodukce. Vezmete si to k srdci, budoucí tatínci? Podle všeho je nahota pod peřinou zárukou rozmnožovacího úspěchu!

Zdroje: (1) www.sleepfoundation.org/sleep-hygiene/sleeping-naked, (2) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6530653/, (3) www.researchgate.net/publication/305819114_Pregnancy_intentions-a_complex_construct_and_call_for_new_measuresSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Míchaná vejce s chřestem

(16 hlasů)

Snídaně z lásky

(35 hlasů)

Tousty k snídani

(41 hlasů)

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Dotahujte do konce vše, co začnete – a to jak v pracovní, tak i osobní oblasti. Nezačínejte rozhovor, který nebudete schopni uzavřít, nejděte do sporu, pokud už je předem jasné, že jej nevyřešíte. Přiděláte si tím totiž spoustu starostí navíc &n... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
818 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat