Neustálá únava může značit selhávající ledviny

Jste věčně unavení, ospalí a ke všemu se nedokážete na nic soustředit? Možná to není letním vedrem. Co když vám pomalu a jistě selhávají ledviny?

Ledviny na sobě mají hodně těžké břemeno. Podílejí se na regulaci krevního tlaku, přičemž zachovávají rovnováhu minerálů a produkují vitamin D i hormon erytropoetin, který vyvolává tvorbu červených krvinek. Odstraňují také různé odpadní látky, jež se v těle tvoří při zpracovávání potravy i práci svalů (1). Když tento orgán ztrácí svou schopnost, jde takzvaně do tuhého.

Kde není uklizeno, tam není bezpečno

Při narušené činnosti ledvin se v organismu ty zmíněné odpadní látky hromadí a hromadí, což samozřejmě nevěstí nic dobrého. Typickými příznaky zaneseného organismu jsou únava a celková slabost, nechutenství či svalové křeče, dále pak snížená aktivita mozku a nesoustředěnost. Pokud se tedy cítíte permanentně malátní, vyčerpaní a ospalí, přičemž jste se už delší dobu pořádně nevyspali, neměli byste to nechávat jen tak, protože právě tohle může být varovným signálem, že s vašimi ledvinami není všechno v pořádku (2). Co dalšího ukazuje na problém?

Otoky a vysoký tlak jako nápověda

Ono vlastně nejde jen o ten zoufalý nedostatek energie a mozkovou mlhu, onemocnění ledvin se projevuje i nižší tvorbou moči. Objevují se také otoky na rukou, nohou i v obličeji, stejně jako častější a nevysvětlitelné pocity hladu a nevolnosti. Ukázkovým symptomem bývá i dušnost, arteriální hypertenze a nepravidelnost srdečního tepu (3). Zní vám to povědomě? Pak není čas ztrácet čas!

Včera bylo pozdě!

Čím dříve se se svými obtížemi svěříte lékaři, tím pochopitelně lépe. Včasná diagnóza a hlavně stanovená léčba může průběh onemocnění ledvin zásadně ovlivnit. Ze statistik vyplývá, že je v současné době „ledvinových pacientů“ zhruba deset procent tuzemské populace, tak nebuďte další…

Zdroj: (1) www.niddk.nih.gov/health-information/kidney-disease/kidneys-how-they-work, (2) www. kidney.org/news/ekidney/august14/10_Signs_You_May_Have_Kidney_Disease, (3) www.mayoclinic.org/diseases-conditions/kidney-failure/symptoms-causes/syc-20369048Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden se v oblasti lásky a osobních vztahů mohou objevit nové příležitosti. Pokud jste nezadaní, hvězdy vám přejí setkání s někým, kdo vás velmi zaujme. Ti, kteří jsou ve vztahu, mohou očekávat posílení emocionální ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

5 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
195 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat