Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Běháte déle než 3 hodiny týdně? Pak čtěte, co vám hrozí!

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

08.04.2014 | Zdraví a životní styl

Desítky kilometrů týdně a spousta odedřených hodin v posilovně možná vedou k hezkému a pevnému tělu, nikoli však bezpodmínečně ke zdravému. Vědci z USA varují všechny extrémní nadšence pro fitness, aby trochu zvolnili krok. Příliš mnoho pohybu a příliš náročný pohyb totiž zdraví škodí stejně jako povalečství. A stejně tak zkracuje život. Ideální jsou jen dvě až tři hodiny běhu týdně.

Ti, kdo cvičí s mírou, asi dvě až tři hodiny běhu týdně, žijí nejdéle, zatímco lidé, kteří běhají hodně a kteří neběhají vůbec, mají kratší život,“ cituje autory z Kardiovaskulárního výzkumného institutu v Pensylvánii časopis Health Day.

Z analýzy 3,8 tisíce běžců vyplývá, že nejzdravější srdce mají a nejdéle žijí jedinci, kteří běhají asi dvě až tři hodiny týdně. Proč vyšší míra aerobního cvičení škodí stejně jako nedostatek pohybu, studie neřeší. Odborníci však hovoří o opotřebování buněk a tkání.

Čemu zatím přesně nerozumíme, je přesně definování optimální míry běhu pro zdraví a dlouhověkost,“ uvedl autor výzkumu doktor Martin Matsumura z Pensylvánie.

Podle doktora Jamese O’Keefa je běh zdravý, ale nesmí tělo příliš opotřebovávat. Jako u všeho zdravého, pokud je míra extrémní, projeví se spíš negativními účinky. Běhání nevyjímaje. Ačkoli prospívá srdci, plícím, metabolismu a pohybovému aparátu, zároveň běh a sport opotřebovávají buňky a tkáně. U extrémních sportovců je opotřebení nejvyšší a životnost těla se tím zkracuje.

Pokud chcete běhat maraton, tak ho uběhněte jednou a škrtněte jednou pro vždy ze seznamu,“ radí kardiolog O’Keefe ze Středoamerického kardiologického institutu v Kansas City.

Saunování zregeneruje tělo i duši

Fazolová polévka s ořechy

Fazolová polévka s ořechy

12 hlasů
55min 169 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Houby v pečených bramborách

14 hlasů
60min 370kJ 85 Kč

Houby ještě rostou a s pečenými bramborami jsou moc do...

Lehký zelený salát

1 hlas
20min 348kJ 90 Kč

Křupavý, příjemně pikantní, osvěžující.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pozvání na schůzku vám udělá opravdu velkou radost. Přesto se na malou chvilku neubráníte panice a strachu. Byla by však obrovská škoda, abyste zahodili svoji šanci kvůli nedostatku sebevědomí. Hoďte obavy za hlavu a zkuste si rande jednoduše užívat.

Více