Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Běháte déle než 3 hodiny týdně? Pak čtěte, co vám hrozí!

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

08.04.2014 | Zdraví a životní styl

Desítky kilometrů týdně a spousta odedřených hodin v posilovně možná vedou k hezkému a pevnému tělu, nikoli však bezpodmínečně ke zdravému. Vědci z USA varují všechny extrémní nadšence pro fitness, aby trochu zvolnili krok. Příliš mnoho pohybu a příliš náročný pohyb totiž zdraví škodí stejně jako povalečství. A stejně tak zkracuje život. Ideální jsou jen dvě až tři hodiny běhu týdně.

Ti, kdo cvičí s mírou, asi dvě až tři hodiny běhu týdně, žijí nejdéle, zatímco lidé, kteří běhají hodně a kteří neběhají vůbec, mají kratší život,“ cituje autory z Kardiovaskulárního výzkumného institutu v Pensylvánii časopis Health Day.

Z analýzy 3,8 tisíce běžců vyplývá, že nejzdravější srdce mají a nejdéle žijí jedinci, kteří běhají asi dvě až tři hodiny týdně. Proč vyšší míra aerobního cvičení škodí stejně jako nedostatek pohybu, studie neřeší. Odborníci však hovoří o opotřebování buněk a tkání.

Čemu zatím přesně nerozumíme, je přesně definování optimální míry běhu pro zdraví a dlouhověkost,“ uvedl autor výzkumu doktor Martin Matsumura z Pensylvánie.

Podle doktora Jamese O’Keefa je běh zdravý, ale nesmí tělo příliš opotřebovávat. Jako u všeho zdravého, pokud je míra extrémní, projeví se spíš negativními účinky. Běhání nevyjímaje. Ačkoli prospívá srdci, plícím, metabolismu a pohybovému aparátu, zároveň běh a sport opotřebovávají buňky a tkáně. U extrémních sportovců je opotřebení nejvyšší a životnost těla se tím zkracuje.

Pokud chcete běhat maraton, tak ho uběhněte jednou a škrtněte jednou pro vždy ze seznamu,“ radí kardiolog O’Keefe ze Středoamerického kardiologického institutu v Kansas City.

Nicnedělání vyžaduje každodenní trénink

Hovězí závitky se sardelkou

Hovězí závitky se sardelkou

8 hlasů
2h a 15min 825 kJ 240 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřová panenka s rozmarýnem

9 hlasů
55min 836kJ 130 Kč

Marinovaná vepřová panenka s chutí rozmarýnu, skvělý n...

Brambory s tvarohem

12 hlasů
1h a 10min 449kJ 60 Kč

Pečené brambory s křenovým tvarohem.

Poradny

Jsem půl roku v PN, na jak dlouhou dovolenou mám nárok?

Dobrý den,pokud byste pro zaměstnavatele odpracovala v letošním roce alespoň 60 dní, vznikl by Vá... Více

Zaměstnavatel mě neuvolní na asistovaný styk, co dělat?

Dobrý den,chápu, že tato situace je pro Vás obtížná. Zákonk práce jednoznačně vymezuje situace, v... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více