Nejlepší prevencí chorob je dlouhý spánek

Ruku na srdce, jak dlouho dokážete spát nepřerušovaným a klidným spánkem? V dnešním předimenzovaném světě je to někdy téměř nemožné. Přitom kvalitní a dostatečný spánek brání tělo před různými neduhy. A pokud zalehnete ve správnou dobu a v tu samou správnou dobu vstanete, měl by to být dostatečný časový úsek pro to, aby se vaše tělo skvěle zregenerovalo.

Narušitelů kvalitního nočního odpočinku je v moderní společnosti řada. Jednak je to stres a neschopnost poslouchat vlastní tělo a jeho biorytmy, ale jsou to také moderní technologie a pouliční osvětlení měst, které produkují světelný smog a narušují biorytmy a hormonální cykly v těle člověka.

Výzkum lidí z Baependi na jihovýchodě Brazílie dokazuje, že ideální doba pro spánek člověka je v době mezi 9.20 večer a 6.30 ráno. V tuto dobu lidé z Baependi spí a téměř netrpí výše uvedeným výčtem onemocnění.

Ve velkých městech nám levná elektřina přinesla umělé osvětlení a spoustu dalších spotřebičů, které nám brání v brzkém odchodu do postele. Výsledkem je, že většina z nás jde spát mnohem později, než chodili naši předkové, mnoho z nás spí kratší dobu než oni. Ačkoli dnes mají lidé z Baependi přístup k elektřině a televizi, jejich denní rytmy jsou bližší našim předkům. Studium této populace je jako pohled přes mikroskop do minulosti na dávné generace a poskytuje nám vhled do toho, jaké výhody má přirozený denní rytmus na zdraví,“ uvedl doktor Malcolm von Schantz z University of Surrey v rozhovoru pro deník Express.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Poslední dobou neustále přehlížíte svůj organismus a jeho varovné signály v podobě táhnoucích se, i když mírných, zdravotních obtíží. Jenže ty teď čím dál více pronikají do vašeho soukromého i pracovního živ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

4 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat