Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vlastnictví psa vám změní život k lepšímu

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

19.06.2020 | Zdraví a životní styl

Pes? Ten dokáže utlumit bolest, podpořit činnost kardiovaskulárního systému a zajistit štíhlé křivky. Už ho máte, nebo jeho koupi teprve zvažujete?

Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. A proč vlastně? Protože je věrný a nikdy svého majitele nezradí? Nebo je to tím, že spolehlivě hlídá majetek, a někdy dokonce i děti? Asi obojí. Lidské populaci však může jeho vlastnictví přinést i něco jiného. Třeba pevnější zdraví a lepší život! Co všechno lze ze společnosti němé tváře vytěžit?

Záruka fyzické aktivity na druhém konci vodítka

Pravidelné venčení je něco, bez čeho se štěkající chlupáč rozhodně neobejde. A to je výhoda, která se rozhodně počítá!

„Pohyb obecně představuje skvělou možnost, jak snáze zvládat starosti dnešního života. A když máte psa, bez ohledu na počasí musíte denně chodit na procházky, čímž trávíte venku spoustu času. To přispívá nejen ke snížení tělesné hmotnosti, ale i k celkové psychické pohodě,“ pochvaluje si Alan Beck, což je lékař působící na americké Purdue University College of Veterinary Medicine. To tedy máme dobrou náladu a štíhlé křivky. A dál?

Blaho pro srdce. Díky chlupům

Čtyřnohý parťák je pro mnohé takovou srdeční záležitostí, neboť bývá plnohodnotným členem rodiny. Zvláštní je, že na srdce má skutečně blahodárný vliv. Již několik studií naznačilo, že jeho blízkost snižuje úroveň stresových hormonů, což přispívá k regulaci krevního tlaku, škodlivého cholesterolu i hladiny triglyceridů, což jsou tuky nalézající v obíhající krvi. A to pochopitelně kardiovaskulární systém jenom uvítá. A s pomyslnou otevřenou náručí…

Zdroj úlevy, který se jen tak nevyčerpá

Bolest hlavy, kloubů, svalů nebo zubů. To jsou krajně nepříjemné situace, při nichž jeden vezme za vděk farmaceutickými medikamenty z lékárny. Nešlo by si ale ulevit nějak jinak a bez rizika nežádoucích vedlejších účinků? To víte, že ano. Vědci poukazují na skutečnost, že při hlazení psa nebo kočky si organismus přirozeně vyrábí betaendorfin. To je opiát, jež tlumí fyzickou a psychickou bolest. A s rychlým účinkem!

Za zápach potu může pravěká bakterie

Treska s rýží a pórkem

Treska s rýží a pórkem

28 hlasů
30min 384 kJ 134 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Tilapie s pomeranči

8 hlasů
45min 898kJ 200 Kč

Zdravé rybí maso v kombinaci s pomerančem…. opravdu vy...

Kuřecí plátky na cibuli

13 hlasů
50min 671kJ 75 Kč

Plátky kuřecího masa na cibuli s jahodovým džemem.

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více