Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

S příchodem jara spojte úklid s celkovou změnou interiéru

28.03.2020 | Bydlení a design

Jaro se konečně přihlásilo o slovo a spolu s tím je tak potřeba interiér podrobit generálnímu úklidu, který se díky pár zásahům může změnit i v lehkou rekonstrukci nebo jen změnu dekorace. Jaké kroky vám pomohou dát interiéru nový look?

A jak lze vzít jarní úklid opravdu z gruntu? „Jakýkoli větší úklid je v důsledku spojen s pocitem nového začátku. Na jaře chceme, aby interiér prokoukl, probudil se k životu. K tomu však oproti přesvědčení většiny nejsou potřeba nijak velké zásahy,“ říká designérka Anke Glut.

Zbavte se všeho, co nepoužíváte

Ta upozorňuje, že při jarním úklidu je nejdůležitější být nekompromisní a zbavit se věcí, pro které nemáme využití. „Většina lidí má tendence věci shromažďovat a nechávat si je na očích. Nejčastěji se jedná o nejrůznější suvenýry a upomínkové předměty nebo dárky, které dostaneme. To jsou však přesně věci, které z bytu následně vytváří dojem odkladiště. Jako první při jarním úklidu tedy doporučuji zbavit se těchto nepotřebných a nevyužívaných věcí.“ Věnovat je můžete například na charitu nebo je zkuste prodal dál na nejrůznějších aukčních serverech.

Nepodceňujte úložné prostory

Důležité je se ovšem zamyslet i nad důvodem toho, proč vlastně zvládnete tyto věci vždy za určitý časový úsek nahromadit. „Velkým nešvarem nejen českých domácností je většinou nedostatek úložného prostoru, který pramení z toho, že si snažíme vždy vše zařídit sami. Mnoho lidí například nahlíží na interiérového designéra jako na někoho, kdo vám pomůže sladit polštáře se zbytkem místnosti, ale pravda je taková, že naším podstatným úkolem je třeba i to, jak z každého interiéru vytěžit maximum. U malých prostor nebo atypicky řešených prostor se tak snažím vymyslet co nejvíce možností úložného prostoru, aniž by to omezovalo celkovou atmosféru,“ dodává Anke.

Čas na malování

Ve snaze obléknout interiér do nového kabátu se však můžete pustit i o chloupek dále. „Jaro je ideální dobou na vymalování zdí a stropů, což je počin, po kterém interiéru prokoukne úplně maximálně. A nemusíte se přitom striktně držet barev, které jste na zdech měli doposud. V současnosti letí kombinace bílé barvy a sytých barev, jako je královsky modrá nebo mořská zelená. Těmto barvám je však nutné i přizpůsobit zbytek dekorace v interiéru či alespoň v místnosti,“ radí Anke Glut.

Vsaďte na doplňky

Pomohou vám však i drobnější zásahy, jako je změna textilií nebo pověšení nových obrazů. „Hrají-li vám textilie v místnosti všemi barvami nebo jsou již zašlé a seprané, je ideální doba na to je vyměnit. Obvykle je pak vhodné ladit závěsy, přehozy přes sedací soupravu a ozdobné polštáře do stejného odstínu. Taktéž však můžete zvážit, zda není nejvyšší čas vyměnit dekoraci na zdech. Na ně můžete pověsit obrazy, ale velkým hitem jsou v dnešní době i tzv. zelené zdi, což znamená, že na zeď umístíte vhodné květináče se zelení,“ radí Anke Glut.

Květiny jako symboly jara

A poslední tečkou na kráse jsou květiny. Jaro je obdobím kdy se příroda probouzí k životu a my se může těšit prvních pestrobarevných květů. I to dodá vašemu interiéru svěží jarní nádech.

Oáza klidu přímo u vašeho domu

Vepřové plátky s houbami

Vepřové plátky s houbami

11 hlasů
1h a 20min 703 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Špenátový salát

7 hlasů
20min 573kJ 65 Kč

Salát ze špenátu a ředkviček.

Ryba s rajčaty a olivami

0 hlasů
50min 462kJ 270 Kč

Dobré, lehké a zdravé jídlo.

Poradny

Po konci zaměstnání jsem opět pracovala, dostanu PPM?

Dobrý den,situaci, na kterou se ptáte, upravuje § 15 odst. 2 zákona o nemocenském pojištění. Ten ... Více

Pracovala jsem na DPČ a HPP, mám nárok na PPM?

Dobrý den,předpokládám, že Vám jde o nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou),... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více