Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zdlouhavé žehlení je minulostí

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

18. 5. 2020 | Bydlení a design

Co je nejhorší práce v domácnosti? Pro 39 % žen je to žehlení. Pokud to máte stejně, pak pro vás máme pět tipů, jak už nikdy nežehlit, a přesto si nemuset oblékat zmačkané oblečení.

Ačkoli je podle průzkumu pro 39 % českých žen žehlení nejotravnější činnost, stráví s ní průměrně tři hodiny týdně. Ale s tím je konec! Je nejvyšší čas odložit žehličku i prkno do skříně.

Prádlo pořádně vyklepejte

Obzvlášť žehlení košil a halenek vás stálo nejvíc nervů? Od teď tomu můžete předcházet! Perte snadno mačkavé prádlo na jemný program se ždímáním na 800 otáček – je to šetrnější pro prádlo, ale navíc je oblečení dostatečně mokré, abyste ho mohli „tvarovat“. Nejdůležitější je ještě mokré prádlo pořádně vyklepat. To pak důkladně a bez zmačkání pověste.

Zázrak jménem sušička

Vyndat tričko ze sušičky nejen suché, ale i nezmačkané? Toho můžete docílit dvěma způsoby. Kdo má opravdu naspěch, stačí vzít rozprašovač a pomačkané oblečení trochu postříkat vodou. Potom dát do sušičky a po 10 minutách vyndáte prádlo suché a nezmačkané. Oblečte si ale oblečení hned, jakmile ho ze sušičky vyndáte, jinak se zmačká dřív, než bys řekl švec.

Druhou možností je dát tričko do sušičky spolu s hrstí ledu a zapnout na nejteplejší program. Díky páře, která vznikne při odpařování ledu, bude tričko vyžehlené jako zázrakem už po 5 minutách. Pokud je ještě trochu mokré, položte ho ještě na 15 minut na rovném podkladu.

Horká pára

Máte před sebou důležitou schůzku a zrovna máte trochu naspěch? Jak ale rychle narovnat vaši oblíbenou košili? Docela jednoduše, zatímco se vysprchujete. Řešení je totiž vlhý vzduch. Pověste pomačkané oblečení blízko sprchy nebo vany na ramínko a otočte kohoutek s horkou vodou, tak aby vznikla pára. Důležité je předtím zavřít okno i dveře, aby pára nemohla unikat. A už po pěti minutách máte vyžehleno!

Vyfoukejte to

Co dokáže narovnat vlasy, narovná i záhyby na košili! Pomačkané části namočte lehce rozprašovačem a pověste na ramínko. A teď přichází na řadu obyčejný fén. Zapněte ho na nejnižší stupeň a foukejte na oblečení ze zhruba pěti centimetrů. Dokud bude oblečení ještě teplé, můžete ho vyhladit i rukou.

Kouzla z rozprašovače

A nakonec jeden trik – smíchejte jeden díl octa se třemi díly teplé vody a nastříkejte rozprašovačem z asi 30 centimetrů na oblečení. Jakmile oblečení uschne, poznáte, že se zázračně narovnalo. Zkrátka kouzla! A pokud smícháte ocet s TEPLOU vodou, nebude vaše oblečení po octu cítit.

Oáza klidu přímo u vašeho domu

Rajčata v těstíčku

Rajčata v těstíčku

10 hlasů
35min 734 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí plátek na zázvoru s pomerančem

9 hlasů
40min 596kJ 99 Kč

Dietní kuřecí plátek s pomerančem.

Zapečená cuketa

20 hlasů
50min 373kJ 85 Kč

Zapečená strouhaná cuketa se sýrem.

Poradny

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Po konci zaměstnání jsem opět pracovala, dostanu PPM?

Dobrý den,situaci, na kterou se ptáte, upravuje § 15 odst. 2 zákona o nemocenském pojištění. Ten ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více