Sekáním trávníku mnohonásobně zvýšíte počet hmyzu

Britští vědci vyzvali veřejnost, aby letos sekala trávníky jen jednou měsíčně. Právě Spojené království je domovinou kratičkého zeleného koberce, ale kvůli suchu a úbytku včel a čmeláků se volá stále častěji po kvetoucích trávnících. Podle výzkumu z Británie je rozdíl mezi jednou a dvakrát měsíčně sekaným trávníkem ohromný. Počet květů plných pylu a nektaru, který včely konzumují, se zvýší desetkrát.

Když se totiž seká jednou měsíčně, stíhá vykvést bíle kvetoucí jetel plazivý, který poskytuje včelám a čmelákům bohatou pastvu. Kvetou také popence, sedmikrásky, pampelišky a další nektarodárné a pylodárné rostliny.

Čím méně se tráva seká a čím více týdnů mezi jednotlivými sečeními uběhne, tím více rostlin vykvete. A tím bohatší pastva se nabízí hmyzu. Na kvetoucích rostlinách se živí také motýli a další členovci.

V mnoha zahradách není nezbytné sekat neustále veškerou plochu. Stačí tvořit pravidelně sekané chodníky a větší celky sekat méně často

„Množství květů, a tedy i nektaru a pylu, které se objeví na trávníku sekaném jen jednou měsíčně, je ohromující… Ve všech zahradách, malých i velkých, doporučujeme udržovat dvě délky trávníku. Tam, kde se chodí často, sekat častěji, ale ostatní plochu sekat maximálně jednou za měsíc či ještě méně,“ tvrdí botanik doktor Trevor Dines z organizace Plantlife.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete mít tendenci věnovat veškerou svou pozornost své práci a kariéře obecně. Jenže to se nesetká s přílišným pochopením ze strany vašich nejbližších, kteří se budou cítit, jako byste je zanedbávali. Vy naopak budete bojovat s pocitem, že se vaši pozornost snaží odpoutat od něčeho, co je pro vás aktuálně velmi důležité, a tak příle... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

26 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
8 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat