Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Rostliny pro zútulnění vašeho domova

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

10.06.2020 | Bydlení a design

Šplhavník, posvátná bazalka nebo orchidej. Podle některých mohou tyto květiny zlepšit život svých pěstitelů. A zdaleka nejen proto, že zbavují ovzduší škodlivých látek, uklidňují při stresu a podporují plodnost!

Živé květinové dekorace vnášejí do vašeho domova harmonii, krásu i blízkost přírody. Zatímco některé pomáhají pročišťovat vzduch, jiné přitahují pozitivní energii nebo odstraňují negativní emoce. Zalíbí se vám třeba tyhle?

Šplhavník zbavuje škodlivin i stresu

Jak již název napovídá, šplhavník je popínavá a rychle rostoucí rostlina. Podle tradičního čínského učení feng-šuej přináší bohatství i prosperitu, přičemž mírní stres a redukuje úzkostné myšlenky. Zároveň filtruje ovzduší od chemických a syntetických látek. Nejvhodnější je pro něj světlé stanoviště bez přímého slunce, ale celkem dobře zvládá i pobyt v polostínu. Na pěstování je nenáročný, ovšem myslete na to, že potřebuje nějakou oporu, protože může dorůstat až šesti metrů.

Bazalka posvátná má velkou moc

Ajurvédská medicína považuje bazalku posvátnou za elixír života, jež zaručuje dlouhověkost. Je také řazena mezi byliny, které udržují rovnováhu těla a čistí auru. Jako jedna z mála rostlin emituje kyslík až 20 hodin denně, zatímco absorbuje škodlivé plyny. Kam s ní? Vyžaduje hodně slunce a lehčí písčitou půdu, jedině tak bude prosperovat, vzkvétat a duchovně posilovat své hrdé majitele.

Orchidej. Ta vás rozesměje natotata

První orchidej se sice do Evropy přivezla roku 1698, ovšem tato květina s léčebnými schopnostmi se pěstovala stovky let před tím. Staří Řekové v ní viděli zázračný prostředek na plodnost, proto byla tradičním a účelným dárkem pro novomanžele. Dodnes se věří, že orchidej dokáže zlepšit energii i život těch, kteří pobývají v její těsné blízkosti. Díky své příjemné vůni uklidňuje mysl a navozuje dobrou náladu. Tahle kráska doslova pohlcuje oxid uhličitý, takže vám v ložnici zajistí to správné a čisté prostředí pro plnohodnotný spánek. A kdoví, třeba skutečně podpoří i tu zmíněnou plodnost…

Z balkónu lze vykouzlit útulné letní posezení

Plněná bílá paprika

Plněná bílá paprika

11 hlasů
50min 347 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Rybí filé s nektarinkou

6 hlasů
40min 417kJ 120 Kč

Filé s mrkví a nektarinkou.

Malinová polévka

13 hlasů
20min 285kJ 45 Kč

Je čas malin, připravte nejen dětem polévku z malin.

Poradny

Jsem bez práce, ale nenahlásila jsem se na pojišťovně

Dobrý den, Jano,pokud jste po celou dobu (od 1.4.2020) byla v evidenci ÚP, doručte co nejdřív Vaš... Více

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více