Dekorace s bonusem pohlcování zápachu

Lámete si hlavu s tím, jak prodloužit trvanlivost ovoce, které máte vystavené v kuchyni? Vložte k němu do mísy pár zeolitových kamenů! Dobrou službu vám ale udělají i tehdy, když je dáte do bot nebo umístíte v blízkosti kočičí toalety.

Bloumáte po domě či bytě a říkáte si, že prostředí už je trochu okoukané? Že by to možná chtělo nové doplňky? Můžete si pořídit něco, co oživí každý prostor, přitáhne pozornost všech návštěvníků a ještě to bude užitečné. Dekorativní zeolitové kameny překvapí svým vzhledem i vlastnostmi!

Skála, co je vzácná

Přestože tuto horninu využívali na stavbách i k čištění vody již staří Římané, termín zeolit vznikl až v roce 1756, a to díky švédskému chemikovi a zakladateli mineralogie Axelu Fredrikovi Cronstedtovi. Ten byl uchvácen tím, že tento vulkanický minerál s jemnou strukturou připomínající včelí plást je schopen výměny látek s okolím, neboť absorbuje vlhkost i toxiny. Tím se dostáváme k tomu, že zeolit funguje jako přírodní čistička vzduchu, díky které se vám doma bude lépe dýchat. Pár strategicky rozmístěných oblázků dokáže pohltit i nežádoucí zápach, což je kupříkladu v těchto situacích vítané, nemyslíte?

Stelivo pro kočky může vonět

Ano, milujeme své čtyřnohé mazlíčky, ale co nám občas trochu vadí, to je pach s nimi spojený, který jde jen stěží zamaskovat. Příkladem za všechny je pak třeba kočičí stelivo. Už jste nakoupili celou řadu osvěžovačů i vonných svíček, ale bez valného úspěchu? Zkuste v blízkosti zvířecí toalety umístit zmíněné bílé valouny, problém bude vyřešen.

Už žádný tabákový odér

Co si budeme povídat, cigaretový kouř bývá největším nepřítelem vyvoněného domova. I s ním si ale zeolit hravě poradí! Tahle šikovná ozdoba je v místnosti, kde si kuřák dopřává svou neřest, zkrátka nutností. Klidně pár kousků vložte i na dno odpadkového koše. Nebo na půdu či do nevětraného sklepa, kde máte uskladněné krabice se sezónním oblečením. Dají se ale položit i do botníku, popřípadě přímo do bot, pokud už dávno nejsou svěží. Mimochodem, v případě, že zeolitové kameny umístíte do mísy s ovocem, mohou prodloužit trvanlivost plodů, protože pohltí plyny, jež urychlují zrání a podporují plíseň.


Celkem 4 komentářů

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

56 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
143 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
98 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat