Má vaše dítě mobil? Nenechte ho volat na ulici!

Mobilní telefony se staly součástí našich životů a vybaveny jsou jimi dnes už i děti. Jenže pro ty může přenosný telefon představovat vážné nebezpečí.

Odborníci zjistili, že telefonování nebo poslouchání hudby příliš zaměstnává pozornost dětí na ulicích a ty se pak stávají častěji obětmi dopravních nehod.

Děti zapříčiní nejvíce srážek automobilu s chodcem. Je známo, že pozornost nezletilých se dá snadno narušit a telefonování nebo poslech hudby tomu značně přispívá. „Zabývali jsme se faktem, že zvýšený počet mobilních telefonů a osobních hudebních přehrávačů mezi dětmi přispívá významně k počtu nehod. Poslouchání hudby a telefonování při přecházení silnice může být značně nebezpečné,“ varoval Edmund King, specialista na dopravu z Londýna.

Odborníci varují, že třicet procent mladistvých ve věku mezi jedenácti a šestnácti roky při přecházení vozovky telefonuje.
TIP Bety: Nevíte si rady se žádostí o přídavky na děti? Nevyznáte se, kdo a za jakých podmínek má na ně nárok? Zeptejte se ZDARMA naší sociální pracovnice Vlaďky v její on-line poradněSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden bude ve znamení harmonických vztahů. Pokud jste v partnerském vztahu, těšte se na spoustu pohodových chvílí plných porozumění a radosti. Single Berani mohou očekávat zajímavé setkání s někým, kdo je zaujme. Pozor vša... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

192 Příspěvků
Poslední příspěvek 22:43
288 Příspěvků
Poslední příspěvek 22:36
18 Příspěvků
Poslední příspěvek 9:02

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat