Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Malý táborník. Podle čeho vybrat pro dítě klasický nebo příměstský tábor

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

25.05.2018 | Děti a rodina

Vzpomínáte s dojetím a nostalgií na dobrodružství, která jste prožili jako děti pod stanem, a rádi byste, aby i vaši potomci měli jednou podobné vzpomínky? Letní tábory jsou oblíbené i v dnešní době – nejenže poskytnou dětem spoustu nevšedních zážitků, ale rodičům pomohou vyřešit často složitou otázku, jak dítě přes prázdniny zabavit. Výběr tábora se však nevyplatí podceňovat.

Pokud zvažujete, že své dítko v létě zabavíte na táboře (ať už na tom velkém, nebo příměstském), nastává právě nyní nejvyšší čas se rozhodnout – ty kvalitní se totiž rychle plní. Jak vybrat tábor, kde bude vašemu potomkovi skutečně dobře?

Ráno tábořit, večer domů

Pokud se vaše dítko ještě necítí na velký letní tábor, dobrým řešením bude příměstský tábor, kam ho ráno dovezete, užije si zábavný program, ale večer bude usínat ve své postýlce. V posledních letech patří k nejoblíbenějším příměstské sportovní kempy, kde se vyřádí děti, které mají energie nazbyt, i ty, které naopak potřebují rozhýbat tělo strnulé sezením u počítače. Abyste je však svěřili do skutečně dobrých rukou, zjistěte si předem pár důležitých věcí.

„Především to, jaké má organizátor sportovního kempu zkušenosti s pořádáním podobných aktivit. Pokud je totiž nerealizuje pravidelně několikátou sezonu nebo se sportování s dětmi nevěnuje během roku, nejspíš nebude mít dostatek zkušeností,“ upozorňuje Kristýna Přibylová, autorka dětských tělocvičen, která pořádá v Praze již tradiční sportovní příměstské kempy.

Co ohlídat

Podle ní je také pro dobrou výuku nutné kvalitní sportovní vybavení v perfektním technickém stavu. „Pokud organizátor nic takového nemá, je otázkou, jak kvalitní pak budou samotné kurzy. Důležité je i potřebné zázemí. Jinak se může stát, že dítko, natěšené na olympiádu v přírodě, stráví při špatném počasí odpoledne pod střechou místní restaurace,“ upozorňuje Kristýna Přibylová a připomíná další zásady, které je třeba ohlídat. „Než své dítě svěříte organizátorům, neváhejte si prověřit odbornost lektorů. Zeptejte se jich na používanou metodiku, abyste měli jistotu, že se vaše dítko bude nejen bavit, ale také se něčemu naučí. Vždy se ptejte na znalost první pomoci. Nikdo nechce malovat čerty na zeď, ale musíte mít jistotu, že lektoři budou vědět, jak případnou situaci řešit.“

Zajímejte se i o to, jak je postaráno o stravování a pitný režim, co dostane vaše dítě ke svačině apod. I zde platí přímá úměrnost – kvalitní servis s sebou nese i kvalitní stravu.

A v neposlední řadě myslete i na storno a náhrady. „Zákon schválnosti bohužel funguje a děti často jako naschvál onemocní, když si něco naplánujete. Abyste nepřišli o celou vynaloženou částku, měly by být storno podmínky nastavené tak, abyste měli možnost si za uhrazené peníze alespoň vybrat náhradní termín nebo aktivitu. Solidní organizátoři to tak dělají,“ uzavírá Kristýna Přibylová.

Už jsem velký, jedu pod stan

Je vaše dítko zralé na samostatný pobyt a vybíráte letní tábor? Zde je několik ověřených tipů čtyřnásobné maminky Štěpánky Štrougalové, jak jej vybrat i jak se na něj připravit.

Tábor pečlivě vybírejte spolu s dítětem. Soustřeďte se na jeho zájmy a zaměření tábora. A zkontrolujte si i téma celotáborové hry. O kvalitě tábora vám hodně napoví i délka jeho existence a reference, nejlepší je samozřejmě šeptanda a doporučení od kamarádů. Většina táborů již zveřejňuje fotografie i videa, má internetové stránky – ukažte dítěti na internetu prostor, kde bude tábor probíhat.

Vyprávějte si o táboře, podělte se o vlastní zkušenosti a vtipné zážitky, udělejte maximum, aby se dítě těšilo. Před táborem určitě vyzkoušejte, aby dítě spalo u kamaráda nebo u babičky. Usnadněte mu odjezd a loučení, třeba dárkem, který smí rozbalit až po odjezdu autobusu.

V časovém předstihu napište na tábor pohledy, ať už pozdravy od vás na dítě čekají. Vždy je lepší vyrazit na první tábor se sourozencem nebo s kamarádem.

Nezapomeňte přibalit plyšáka nebo oblíbenou hračku. Mobil naopak nechte doma, pomůže to především nám rodičům.

Zvládněte roli maminky s přehledem

Pivní polévka

Pivní polévka

15 hlasů
40min 574 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Cizrna s rajčaty

14 hlasů
40min 616kJ 90 Kč

Cizrnu můžete podávat jako hlavní chod s rýží.

Kuřecí stehna s pečenými bramborami

10 hlasů
1h a 5min 584kJ 95 Kč

Stehna jsou částí kuřete, která nabízí nejlepší chuť.

Poradny

Jsem od července zaměstnaná, mám nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Má manžel právo na volno k návštěvě lékaře?

Dobrý den,dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb. je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vztahem se prožene menší přeháňka. Budete mít totiž pocit, že se vám váš partner vzdaluje. Strach však plodí negativní pocity a neustálým uháněním rozhodně nic nezachráníte. V klidu si s protějškem promluvte. Uvidíte, že ...

Více