Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Izolace doma kvůli pandemii žádný baby boom nevyvolá

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

22.05.2020 | Děti a rodina

Odborníci se domnívali, že když se doma zavřou na několik týdnů stálé partnerské dvojice, které si čas budou krátit častěji provozovaný sexem, dočkáme se za devět měsíců po karanténě nárůstu porodů. Tzv. baby boom ale nenastane. Italští vědci dělali průzkum a zjistili, že partneři sice častěji souloží, ale děti mít nechtějí. A dokonce mnohé páry plánované rodičovství kvůli pandemii odložily.

Izolace sice zvýšila sexuální aktivitu stálých partnerů, ale také mnoho z nich připravila o zdroj příjmů. Navíc je to období plné stresu a nejistot, do čehož chce málokdo přivést dítě. Takže třetina dvojic, která plánovala v tomto roce početí dítěte, od toho upustila.

Osm z deseti partnerských dvojic přitom dítě teď vůbec mít nechtějí. Tvrdí to porodníci z Florentské univerzity.

„Vliv karantény na to, jak obecná populace vnímá svou stabilitu a životní klid, je alarmující. V našem výzkumu většina účastníků hodnotila celkovou duševní pohodu a zdraví mnohem výše před karanténou než nyní,“ uvedla k výsledkům studie doktorka Elisabetta Micelli z Florencie.

I Země se mění

Karanténa rozhodně neprospívá lidským vztahům a v mnoha domácnostech byla zdrojem sporů a napětí, ale překvapivě prospívá planetě Zemi. A teď doslova slaví Vánoce. Životní prostředí až zázračně ožívá, a omezení lidského provozu se projevilo dokonce na seismické úrovni v zemské kůře. Je v ní mnohem méně vibrací. Takový klid vědci zaznamenávají detektory seismické činnosti jen v době Vánoc.

Vibrace, které jsou produkovány továrnami, auty, vlaky a dalšími dopravními prostředky a také pohybem samotných lidí, se výrazně snížily poté, co lidskou společnost ochromila karanténa. Potvrzují to data z tisíců detektorů seismického hluku na mnoha místech Země.

Podle seismologa Thomase Lecocqa z Královské observatoře v Belgii poklesl seismický hluk v zemské kůře na mnoha místech planety až o padesát procent.

A také seismoložka Paula Koelemeijer z Londýna tvrdí, že k výraznému útlumu otřesů v zemské kůře došlo v průběhu března. Data z mnoha stanic v Anglii hlásí stejný trend.

Maminky jsou také lidi

Platýs na másle

Platýs na másle

5 hlasů
30min 1063 kJ 240 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Broskvová rýže

21 hlasů
40min 709kJ 50 Kč

Recept na přípravu sladké rýže k obědu.

Telecí kostky na černém pivě

8 hlasů
1h a 5min 475kJ 170 Kč

Telecí maso dušené v černém pivu.

Poradny

Když dá syn souhlas s adopcí, musí dál platit výživné?

Dobrý den,jestliže Váš syn udělí souhlas s adopcí a jeho dceru (Vaši vnučku) adoptuje současný ma... Více

Jsem na ÚP po výpovědi a čekám dítě, dostanu PPM?

Pěkný den i Vám, Lucie,pro nárok na peněžitrou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotř... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více