Děti narozené v lednu a únoru vydělávají v dospělosti větší peníze

Blíží se vám termín porodu? Můžete si gratulovat. Nebo spíš váš potomek! Podle vědců se z dětí rozených během prvního a druhého měsíce roku často stávají milionáři. Skutečně?!

Asi každý rodič si přeje, aby jeho ratolest byla chytrá a úspěšná. Lze tomu ale nějak pomoct? Jisté možnosti by tu byly. Třeba američtí vědci z prestižní Cornell University se na základě své studie domnívají, že vajíčka konzumovaná v těhotenství mohou navýšit IQ potomka. Poznatky jiného výzkumu, o nichž informuje magazín The Journal of Nutrition, zase sdělují, že podobné účinky má zvýšený příjem vitaminu D. Ovšem nemyslete si, hodně věcí ovlivňuje i samotné načasování početí.

Všechno souvisí se vším?

Zrovna nedávno se na britském serveru GoCompare, jehož specializací je porovnávání finančních služeb a produktů, objevila zajímavá teorie. Ta naráží na fakt, že se celých 25 procent miliardářů, milionářů a obecně nejbohatších lidí světa, jejichž seznam pravidelně zveřejňuje časopis Forbes, narodilo v lednu či únoru. Je to jen hodně zvláštní náhoda? Nebo je na prvních a nejchladnějších měsících roku opravdu něco kouzelného a mimořádného? Hádat můžete dvakrát.

Aura vůdčích osobností září jasnými barvami

„Děti ve znamení Vodnáře nebo Kozoroha bývají o něco starší než jejich spolužáci. Narodili se trochu dříve, takže jsou mnohem zralejší. Možná právě proto působí na okolí jako přirození vůdci,“ myslí si americký psycholog Bill Murphy, který se s výše zmíněnou teorií ztotožňuje, přičemž se opírá o poznatky jistého norského výzkumu. Co sdělují?

Táto, vychováváme ředitele nadnárodní korporace!

Experti z univerzity v Oslu došli prostřednictvím svého bádání k přesvědčení, že lednové a únorové děti mívají lepší školní výsledky a zpravidla dosahují vyššího vzdělání. Proto jsou prý předurčeni k tomu, aby působily ve vedoucích pozicích, od čehož se odvíjí i jejich finanční ohodnocení. Zní to moc hezky na to, aby to byla pravda? Možná. Ale víte, co se říká – na každém šprochu pravdy trochu!


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pověstná houževnatost vám málokdy dovolí sejít z cesty, kterou jste sami pro sebe vymysleli a jíž jste odhodláni se držet. Jenže tento týden se vám takováto strategie nemusí právě vyplatit... Vaše okolí vás spíš bude mít tendenci vnímat jako tvrdohlavého člověka, který není přístupný argumentům či názorům jiných. Sami víte, že tak to není, ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

26 Příspěvků
Poslední příspěvek 23:30
20 Příspěvků
Poslední příspěvek 23:29
11 Příspěvků
Poslední příspěvek 23:27

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat