Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

5leté modelky! Perverzní ambice matek, nebo umění?

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

02.07.2010 | Děti a rodina

Soutěže Miss se už staly nedomyslitelnou součástí naší zábavy. Krásné, dlouhonohé dívky se předvádějí ve večerních toaletách, ukazují nám, v čem jsou výjimečné a vrcholem všeho, zejména pro pány, je promenáda v plavkách.

Na vítězky či snaživé skandalistky pak čeká „hvězdná kariéra“ modelek. Proč ne, jsou už dospělé a rozhodly se většinou samy.
Jenže v Americe existuje podobná soutěž a průvod krásy, ovšem pro holčičky do 12 let. Jejich ambiciózní matky je navlečou do neuvěřitelně drahých šatů, nalíčí tak, že by se styděla i bodrá kurtizána a nechají učesat. Pod vedením profesionálů a za tisíce dolarů pak udělají ze své malé holčičky lascivní… něco.  Dospělá žena s tělem dítěte.

Místo, aby si děvčátka hrála s panenkami, tráví hodiny s kadeřníky, stylisty a švadlenami, které jim vytvoří třpytivý, pompézní a glamour model. Dívky si pak ve své soutěživosti nezavdají se svými dospělými „kolegyněmi“.

Samozřejmě, že každá malá holčička chce být jako dospělá. Ráda si oblékne krásné šaty, boty a namaluje se jako maminka, ale nic se nemá přehánět.

Stejného názoru je i fotografka Susan Anderson, která nafotila unikátní sérii snímků malých děvčat ve věku od 5 do 12 let a vydala ji pod názvem High Glitz: Extravagantní svět dětských parádnic. Dívky na fotografiích jsou naaranžované přesně tak, jak je tomu na soutěžích, přesně ve stylu "high glitz" neboli vysoce pompézní. Nic není přehnané, nic není navíc, tedy oproti soutěžnímu stylu, nikoli oproti normálu.

Z fotografií vyzařuje, že Susan není nadšenou fanynkou těchto dětí. Umělé příčesky, řasy, nehty, boty na podpatku, prázdné pohledy a falešné úsměvy…. Tak zachycuje na svých fotografiích tento pokřivený svět. Posuďte samy, jestli byste tohle udělala své dceři.

Přirozenou cestou k početí vytouženého miminka

Pikantní banánová polévka

Pikantní banánová polévka

23 hlasů
35min 307 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Grilované makrely

5 hlasů
45min 824kJ 200 Kč

Už se těšíte na grilování? Grilovat můžete i doma.

Filé zapečené s pórkem

10 hlasů
45min 461kJ 140 Kč

Zdravá ryba se zdravou zeleninou - skvělá kombinace.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pozvání na schůzku vám udělá opravdu velkou radost. Přesto se na malou chvilku neubráníte panice a strachu. Byla by však obrovská škoda, abyste zahodili svoji šanci kvůli nedostatku sebevědomí. Hoďte obavy za hlavu a zkuste si rande jednoduše užívat.

Více