Agresivní chlapci bývají v pubertě svalnatější a fyzicky zdatnější

Míra agresivity u chlapů před pubertou zřejmě souvisí s vyšší hladinou testosteronu v jejich těle. Tito jedinci, kteří projevují agresivní chování v prepubertálním období, jsou pak jako pubescenti a adolescenti zdatnější, pohybově aktivnější a mají větší svaly.

„Náš výzkum dokazuje, že chlapci projevující vysokou i nízkou míru agresivity jsou ve věku kolem jedenácti let zhruba stejně silní, ale jejich síla se začne výrazně odlišovat v pubertě a po ní. Zvláště agresivnější chlapci vykazují větší přibývání na síle v adolescenci, pokud je srovnáme s jejich neagresivními vrstevníky,“ tvrdí doktor Joshua Isen z University of Minnesota.

Součástí agresivního chování je také velká soutěživost a srovnávání se s vrstevníky. To motivuje agresivní chlapce k práci na sobě a zisku větší síly. Proto se zřejmě chovají tak, že jejich tělo brzy začne mohutnět a sílit. Čím větší sílu mají, tím jsou soutěživější, dominantnější a mají tendenci víc posilovat.






Celkem 3 komentářů

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete mít tendenci věnovat veškerou svou pozornost své práci a kariéře obecně. Jenže to se nesetká s přílišným pochopením ze strany vašich nejbližších, kteří se budou cítit, jako byste je zanedbávali. Vy naopak budete bojovat s pocitem, že se vaši pozornost snaží odpoutat od něčeho, co je pro vás aktuálně velmi důležité, a tak příle... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

106 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
4 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
55 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat