Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak se konečně zbavit otravných lupů

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

12.06.2019 | Krása a móda

Zase jste investovali do šamponu proti lupům, jenže vás zklamal na celé čáře? Zkuste se téhle nepříjemnosti zbavit jinak. Třeba vhodným jídelníčkem, pravidelným kartáčováním i dodržováním jistých hygienických zásad.

Venku panují příjemné jarní teploty, ovšem vaše ramena vypadají, jako byste právě prošli sněžnou závějí? Neklamná známka toho, že máte co dočinění s otravnými lupy. Proč jste si je „zasloužili“? Příčin může být více.

Podle odborníků za jejich vznikem stojí chemikálie obsažené ve vlasových přípravcích, všudypřítomné alergeny, znečištěné ovzduší či hyperaktivita mazových žláz. Viníkem bývá také stres, který má prsty ve všem špatném. Jak se téhle patálie zbavit? Pár rad existuje.

Kartáčování. To pomůže

Kolik času denně věnujete česání vašich kadeří? Ne, teď nemáme na mysli těch pár tahů hřebenem v době, kdy spěcháte do práce. Dermatologové doporučují provádět tuto činnost každý večer alespoň 15 minut, neboť se při ní rovnoměrně rozprostřou oleje na pokožce hlavy, a zároveň odstraní nahromaděné nečistoty, které tvorbě lupů poskytují příhodné podmínky. S tím vlastně souvisí i následující řádky.

Péče o používané nástroje jako nutnost

Když už jsme u toho, patřičnou pozornost byste měli věnovat i stavu vašeho „náčiní“. Všechny ty hřebeny, kartáče, tupírovací pomůcky i natáčky je třeba pravidelně čistit, v ideálním případě pak každý týden. To byste nevěřili, kolik zbytků kosmetiky, prachu a bakterií se v nich ukrývá!

Zaměřte se na vitaminy. Bez těch to nepůjde

I správná strava se jeví jako parádní protiútok „bílé svízele“, která nejenže svědí, ale připravuje vaši korunu krásy i o přitažlivost. Obzvláště vhodný je příjem vitaminu A. Ten podporuje hydrataci, čímž udržuje vlasové folikuly řádně „promazané“. Naleznete ho v mrkvi, batátech, dýni, mangu a hovězích játrech.

Nepodceňujte ani vitamin E, jež příznivě ovlivňuje krevní oběh. Tuto živinu načerpáte z obilných klíčků, mandlí, sóji, paprik či špenátu. Třetím do party je vitamin B, jež je klíčový pro růst nových buněk i zachování zdravé kůže. Jeho bohatým zdrojem jsou banány, brambory, hrášek, vejce i ryby.

Oplach zeleným čajem svede divy

Zelený čaj v sobě ukrývá kromě celé řady antioxidantů také aminokyseliny a samozřejmě kofein. Unikátní koktejl těchto látek zabraňuje vypadávání hřívy a stimuluje její růst. Také zlepšuje pružnost, vitalitu i celkovou kvalitu. Rovněž dodává lesk a omezuje tvorbu lupů. Čím častěji si na něj vzpomenete po běžném mytí, tím dříve budete mít po starosti!

Zralá pleť potřebuje v létě zvýšenou ochranu proti paprskům

Vepřové kostky na víně

Vepřové kostky na víně

15 hlasů
45min 582 kJ 124 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Vepřové závitky

18 hlasů
50min 646kJ 90 Kč

Závitky připravené v tlakovém hrnci.

Polévka z batátů a brokolice

16 hlasů
55min 206kJ 70 Kč

Sytá zeleninová polévka z francouzské kuchyně.

Poradny

Musí mi po RD držet v práci stejné místo?

Dobrý den, Marcelo,k odpovědím na Vaše otázky: 1. Zamětnavatel Vám po návratu z rodičovské dovole... Více

Mohu začít podnikat během mateřské dovolené?

Dobrý den,pokud chcete s podnikáním teprve začít, můžete klidně začít podnikat už během mateřské ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zábava. To je slovo (a pocit), který bude v životě Beranů následující týden dominovat. Ne že by vás nečekaly žádné problémy nebo horké chvilky (především v práci – termín, který vypadal, že je v nedohlednu, se nebezpečně přibl&ia...

Více