Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak se konečně zbavit otravných lupů

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

12.06.2019 | Krása a móda

Zase jste investovali do šamponu proti lupům, jenže vás zklamal na celé čáře? Zkuste se téhle nepříjemnosti zbavit jinak. Třeba vhodným jídelníčkem, pravidelným kartáčováním i dodržováním jistých hygienických zásad.

Venku panují příjemné jarní teploty, ovšem vaše ramena vypadají, jako byste právě prošli sněžnou závějí? Neklamná známka toho, že máte co dočinění s otravnými lupy. Proč jste si je „zasloužili“? Příčin může být více.

Podle odborníků za jejich vznikem stojí chemikálie obsažené ve vlasových přípravcích, všudypřítomné alergeny, znečištěné ovzduší či hyperaktivita mazových žláz. Viníkem bývá také stres, který má prsty ve všem špatném. Jak se téhle patálie zbavit? Pár rad existuje.

Kartáčování. To pomůže

Kolik času denně věnujete česání vašich kadeří? Ne, teď nemáme na mysli těch pár tahů hřebenem v době, kdy spěcháte do práce. Dermatologové doporučují provádět tuto činnost každý večer alespoň 15 minut, neboť se při ní rovnoměrně rozprostřou oleje na pokožce hlavy, a zároveň odstraní nahromaděné nečistoty, které tvorbě lupů poskytují příhodné podmínky. S tím vlastně souvisí i následující řádky.

Péče o používané nástroje jako nutnost

Když už jsme u toho, patřičnou pozornost byste měli věnovat i stavu vašeho „náčiní“. Všechny ty hřebeny, kartáče, tupírovací pomůcky i natáčky je třeba pravidelně čistit, v ideálním případě pak každý týden. To byste nevěřili, kolik zbytků kosmetiky, prachu a bakterií se v nich ukrývá!

Zaměřte se na vitaminy. Bez těch to nepůjde

I správná strava se jeví jako parádní protiútok „bílé svízele“, která nejenže svědí, ale připravuje vaši korunu krásy i o přitažlivost. Obzvláště vhodný je příjem vitaminu A. Ten podporuje hydrataci, čímž udržuje vlasové folikuly řádně „promazané“. Naleznete ho v mrkvi, batátech, dýni, mangu a hovězích játrech.

Nepodceňujte ani vitamin E, jež příznivě ovlivňuje krevní oběh. Tuto živinu načerpáte z obilných klíčků, mandlí, sóji, paprik či špenátu. Třetím do party je vitamin B, jež je klíčový pro růst nových buněk i zachování zdravé kůže. Jeho bohatým zdrojem jsou banány, brambory, hrášek, vejce i ryby.

Oplach zeleným čajem svede divy

Zelený čaj v sobě ukrývá kromě celé řady antioxidantů také aminokyseliny a samozřejmě kofein. Unikátní koktejl těchto látek zabraňuje vypadávání hřívy a stimuluje její růst. Také zlepšuje pružnost, vitalitu i celkovou kvalitu. Rovněž dodává lesk a omezuje tvorbu lupů. Čím častěji si na něj vzpomenete po běžném mytí, tím dříve budete mít po starosti!

Proč je opravdu důležité znát typ své pleti

Játra s jablečným pyré

Játra s jablečným pyré

14 hlasů
50min 554 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Guláš z paprik a rajčat

13 hlasů
35min 180kJ 75 Kč

Zeleninový guláš.

Salát z cukrové kukuřice a ředkviček

15 hlasů
35min 229kJ 85 Kč

Jednoduché a chutné, tento salát je perfektním doplňkem n...

Poradny

Z čeho se počítá PPM po dlouhodobé nemocenské?

Dobrý den,ve Vašem případě by se peněžitá pomoc v mateřství (PPM neboli mateřská) měla vypočítáva... Více

Jsem v PN, kdy se evidovat na úřadě práce?

Dobrý den,v době pracovní neschopnosti se nemůžete stát uchazečem o zaměstnání, tudíž se nemůžete... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více