Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Slavná módní návrhářka radí: Omezte své nákupy oblečení!

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

21. 10. 2019 | Krása a móda

Konzum a nadměrná spotřeba věcí zahlcují planetu odpadky a vedou k destrukci celoplanetárního ekosystému. O tom, že je nezbytná změna systému fungování západní společnosti, nepochybuje ani britská návrhářka Vivienne Westwood. A vyzvala teď lidstvo, aby méně nakupovalo. Třebaže to pro ni znamená nižší zisky. Punková seniorka ale tvrdí, že záchrana planety jí není jedno a své fanoušky a klienty prosí, aby si kupovali jen nezbytně nutné věci, recyklovali je a vyměňovali mezi sebou.

„Něco už se musí letos stát, nebo jinak bude příliš pozdě. Nestačí jen tak si žít život, který máte. Musíte se držet tří R: omezit spotřebu (reduce), používat znova (reuse) a recyklovat. Omezte množství oblečení, které nakupujete, kupujte méně kvalitního, ne velké množství, kupte si to, co budete chtít nosit pořád dokola. Jděte třeba do práce ve večerních šatech,“ vyzvala návrhářka Westwood.

Bez sprchy

Vivienne před pěti lety přiznala, že se nesprchuje denně, aby šetřila vodou.

„Normálně doma nejsem zvyklá se sprchovat denně. Prostě si jen umyju své intimní partie a vyběhnu ráno z domu a velmi často se koupu ve vaně po Andreasovi (manželovi). Je mi líto, ale cokoli uděláme, pomůže. Musíme někde začít. Znám organizaci PETA, protože jsem velkou kamarádkou s Pamelou Anderson a Chrissie Hynde a ony mě představily. Kvůli tomu jsem přijala pozvání a chci udělat něco, abych zastavila krutost páchanou na zvířatech… Konzumace masa je jedním z environmentálně nejhorších věcí, kterou můžeme udělat. Jsem člověk, který má dost peněz, aby si mohl dělat, co se mu chce. A já chci nejíst maso. Nemusíme jíst zvířata, je nás mnoho, co nejíme maso, konzumace zvířat ničí přírodu na celém světě. Věřím, že jsme ohrožený druh a musíme myslet na to, co děláme planetě. Konzumací masa se zcela jistě zabíjíme,“ svěřila Vivienne v dlouhém klipu, který natočila pro organizaci PETA v roce 2014.

Cestujte za módou jen kousek za naše hranice

Vepřová panenka z grilu

Vepřová panenka z grilu

15 hlasů
1h a 5min 617 kJ 190 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Dušená hovězí játra

10 hlasů
1h a 10min 671kJ 110 Kč

Lahodná kombinace dušených hovězích jater s jablky.

Chřestový salát s jahodami a rukolou

0 hlasů
30min 146kJ 170 Kč

Zdravý jarní salát.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vztahem se prožene menší přeháňka. Budete mít totiž pocit, že se vám váš partner vzdaluje. Strach však plodí negativní pocity a neustálým uháněním rozhodně nic nezachráníte. V klidu si s protějškem promluvte. Uvidíte, že ...

Více