Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Plesová sezóna v těch správných šatech

31.01.2020 | Krása a móda

K zimnímu období bezpochyby patří také návštěvy plesů. Pokud se i vy chystáte na nějaký vyrazit, máte nejvyšší čas sehnat si dokonalé plesové šaty. Především ženy berou v tomto období útokem půjčovny šatů a salony, tudíž byste s jejich výběrem neměly příliš dlouho otálet. Vypůjčení plesové róby je však jen jednou z možností. Možná se ptáte, jestli by se nevyplatilo šaty koupit. A my vám a tuto otázku odpovíme.

Záleží na využití

Zabýváte-li se otázkou, zda by bylo lepší šaty koupit, nebo půjčit, je nutné se zaměřit na událost, pro kterou šaty aktuálně pořizujete. Šaty na slavnostní příležitosti, například maturitní ples, bývají honosnější než při standardních plesových akcích. S největší pravděpodobností je již znovu nevyužijete. Vrstvené a nadýchané sukně nejsou totiž zrovna univerzální volbou. Pořizovací ceny takových šatů pak často dosahují astronomických částek. Je tedy vhodnější si šaty tohoto typu vypůjčit.

Máte-li však raději jednoduché, splývavé modely v neutrálních barvách, nebojte se do šatů investovat. Jistě je užijete i při jiných příležitostech. Navíc je dnešní výběr v internetových obchodech skutečně obrovský a ceny přijatelné.

Ceny

Ceny půjčovného jsou velmi individuální, v závislosti na výběru salonu i samotného modelu šatů. Nejčastěji se však ceny pohybují mezi třemi až osmi tisíci. To jsou částky, za něž lze pořídit i šaty nové. Jestliže tedy netoužíte po některém z modelů světoznámých návrhářů, které se s pořizovací cenou šplhají do nebes a vyplatí si je spíše vypůjčit, zvolte spíše jejich koupi.

Výhody a nevýhody půjčení

Hlavní výhodou využití půjčoven je, že šaty dostanete vyčištěné, nažehlené a připravené na váš velký den, aniž byste je musely skladovat ve skříni. Pokud je však zničíte nebo nevrátíte ve smluveném termínu, počítejte s tím, že se pořádně plácnete přes kapsu. I když mnoho salonů má drobné opravy již zahrnuty v ceně půjčovného, vyplatí se připlatit si pojištění šatů, které pokryje případné větší defekty.

Odstranění pomerančové kůže podle rad dermatologů

Italské masové koule s těstovinami

Italské masové koule s těstovinami

36 hlasů
55min 552 kJ 139 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Treska s hořčičnou omáčkou

11 hlasů
1h a 30min 341kJ 140 Kč

Připravte si dietní rybu z římského hrnce s hořčičnou ...

Plněná kuřecí prsa

6 hlasů
60min 975kJ 160 Kč

Kuřecí prsa plněná fíky.

Poradny

Počítají se do zameškaných směn i státní svátky?

Dobrý den,nárok na dovolenou se Vám krátí o 1/12 za prvních 100 zameškaných směn a o další 1/12 z... Více

Může mi dát škola výpověď nebo snížit úvazek?

Dobrý den,škola jako Váš zaměstnavatel Vám může dát výpověď pouze z důvodů uvedených v zákoníku p... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více