Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Plesová sezóna v těch správných šatech

31. 1. 2020 | Krása a móda

K zimnímu období bezpochyby patří také návštěvy plesů. Pokud se i vy chystáte na nějaký vyrazit, máte nejvyšší čas sehnat si dokonalé plesové šaty. Především ženy berou v tomto období útokem půjčovny šatů a salony, tudíž byste s jejich výběrem neměly příliš dlouho otálet. Vypůjčení plesové róby je však jen jednou z možností. Možná se ptáte, jestli by se nevyplatilo šaty koupit. A my vám a tuto otázku odpovíme.

Záleží na využití

Zabýváte-li se otázkou, zda by bylo lepší šaty koupit, nebo půjčit, je nutné se zaměřit na událost, pro kterou šaty aktuálně pořizujete. Šaty na slavnostní příležitosti, například maturitní ples, bývají honosnější než při standardních plesových akcích. S největší pravděpodobností je již znovu nevyužijete. Vrstvené a nadýchané sukně nejsou totiž zrovna univerzální volbou. Pořizovací ceny takových šatů pak často dosahují astronomických částek. Je tedy vhodnější si šaty tohoto typu vypůjčit.

Máte-li však raději jednoduché, splývavé modely v neutrálních barvách, nebojte se do šatů investovat. Jistě je užijete i při jiných příležitostech. Navíc je dnešní výběr v internetových obchodech skutečně obrovský a ceny přijatelné.

Ceny

Ceny půjčovného jsou velmi individuální, v závislosti na výběru salonu i samotného modelu šatů. Nejčastěji se však ceny pohybují mezi třemi až osmi tisíci. To jsou částky, za něž lze pořídit i šaty nové. Jestliže tedy netoužíte po některém z modelů světoznámých návrhářů, které se s pořizovací cenou šplhají do nebes a vyplatí si je spíše vypůjčit, zvolte spíše jejich koupi.

Výhody a nevýhody půjčení

Hlavní výhodou využití půjčoven je, že šaty dostanete vyčištěné, nažehlené a připravené na váš velký den, aniž byste je musely skladovat ve skříni. Pokud je však zničíte nebo nevrátíte ve smluveném termínu, počítejte s tím, že se pořádně plácnete přes kapsu. I když mnoho salonů má drobné opravy již zahrnuty v ceně půjčovného, vyplatí se připlatit si pojištění šatů, které pokryje případné větší defekty.

Začervenalé pokožce pomůže rutin

Houbové rizoto

Houbové rizoto

15 hlasů
50min 441 kJ 110 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Smažené karbanátky

28 hlasů
40min 883kJ 73 Kč

Poctivé české karbanátky jsou energeticky velmi vydatn...

Salát s lososem

6 hlasů
20min 1117kJ 300 Kč

Skvělé spojení chuti uzeného lososa, avokáda a rukoly.

Poradny

Má trvalý pobyt vliv na daňovou slevu na dítě?

Dobrý den,výše peněžité pomoci v mateřství (PPM neboli mateřské) činí 70% redukovaného denního vy... Více

Mám nárok na přídavky na děti za práci ve Skotsku?

Dobrý den, paní Glížová, z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co konrkétně Vás zajímá. Pokud si chc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více