Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Užívání antibiotik zvyšuje riziko spálení pokožky od slunce

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

04.07.2020 | Krása a móda

Léčíte své akné pomocí antibiotik? Děláte si až moc často exfoliační peelingy? Pak se vám opalování může opravdu vymstít. Stejně jako používání některých esenciálních olejů! Kterých se to týká?

Podle meteorologických prognóz by letošní léto mělo patřit k nadprůměrně teplým. Je tedy nejvyšší čas doplnit si zásoby opalovacího krému! Opravdu jen on ale hraje roli v tom, zda se na slunci spálíte či nikoli? Kupodivu vůbec ne. Co všechno vám během tropických dnů může hodně ublížit?

Akné a užívání antibiotik

Mezi nejběžnější léky, které dermatologové předepisují na akné, patří tetracyklinová antibiotika. Ta jsou schopná zredukovat počet bakterií, jež za vznikem pupínků stojí, takže jde o standardní první pomoc. Co by měl ale vědět každý, kdo je užívá?

„Vlivem tetracyklinových léčiv je pokožka mnohem citlivější, a to zejména na slunce. To podstatně zvyšuje nejen riziko spálenin a podráždění, ale také rakoviny kůže,“ důrazně varuje docentka dermatologie Elizabeth K. Hale, která působí na newyorské lékařské fakultě Langone Medical Center.

Exfoliace? Škodná s dobrým úmyslem

Ano, je chvályhodné, že si pravidelně děláte exfoliační masky a peelingy, které zbavují pleť odumřelých a poškozených buněk, čímž zlepšují její kvalitu. Celé to má však háček. Exfoliace jako taková odstraňuje nejen odumřelé buňky, ale i vrstvu pokožky, která poskytuje ochranu před vnějšími vlivy, UV záření nevyjímaje. Samozřejmě to neznamená, že byste na kosmetické produkty s tímto účinkem měli přes léto úplně zanevřít, jen je nezaměstnávejte až příliš často. Souběžně s nimi je také dvojnásob důležité používání opalovacích krémů.

Pozor na esenciální oleje

Zahrnout do své ranní kosmetické péče esenciální oleje a odpoledne vyrazit na pláž? To by se nemuselo dvakrát vyplatit. Podle odbornice Elizabeth K. Hale některé z nich obsahují sloučeniny, jež zvyšují pravděpodobnost slunečních spálenin. Týká se to především citrusových olejů, takže pozor na lemongrass, grep, limetku i bergamot. Jak dlouho po jejich aplikaci je třeba zůstat raději ve stínu? Možná se nad tím pozastavíte, ale celých 12 hodin.

Stylové kabelky letošního podzimu

Ryba se studenou omáčkou

Ryba se studenou omáčkou

21 hlasů
40min 616 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Česneková polévka s houbami

10 hlasů
50min 380kJ 75 Kč

Jeden z mnoha receptů, jak připravit česnekovou polévk...

Kuře s citróny

6 hlasů
1h a 5min 426kJ 130 Kč

Velmi aromatické kuře pečené s citróny.

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více