Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zákeřné sluníčko umí pěkně potrápit

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

01.08.2020 | Krása a móda

Strávíte krásný den v parku, u jezera nebo na pláži – a večer zjistíte, že máte spálený krk, záda nebo tváře. Následující tipy vám pomohou bolest při spálení sluncem zmenšit.

Pokud vás slunce spálilo tak, že se vám na rudě zbarvené kůži dělají puchýře, měli byste navštívit lékaře. Ale když máte po dni stráveném na sluníčku jen lehce zčervenalou kůži, pomůže ji dobře promazat. Krémy a gely po opalování obsahují hodně vlhkosti a zklidní podrážděnou pokožku. Víte ale, co dalšího vám může pomoci?

Aloe vera

Šťáva z aloe vera je doslova blahodárná díky svým chladicím účinkům. Navíc spálené kůži uleví i od bolesti. Jednoduše rozřízněte list aloe, vymačkejte šťávu a nakapejte přímo na pokožku.

Chlad

Máte kůži opravdu hodně spálenou? Pak se osprchujte studenou nebo lehce vlažno vodou, asi tak o teplotě 25 stupňů. Stejně vám mohou pomoci i studené obklady. Dbejte ale na to, že zlepšení mohou přinést jen tehdy, pokud je na spálenině necháte maximálně hodinu až dvě. Po tu dobu je vždy znovu ochlazujte.

Voda

Při spálení ztratila vaše pleť spoustu tekutin. Proto je nutné je doplnit – pitím čisté vody. Tak podpoříte proces uzdravování zevnitř.

Bahenní prášek

Maskou z bahenního prášku kůži ochladíte a zmenšíte bolest. Navíc dodáte vysušené kůži optimální množství výživných látek a kyslíku, takže se uspíší nástup protizánětlivého účinku a kůže se uzdravuje.

Kokosový olej

Četné studie dokazují, že kokosový olej má skutečně protizánětlivé účinky. A protože je spálení sluncem zánět způsobený UV zářením, je mnohými více než doporučováno si spálená místa natřít kokosovým olejem. Kromě toho dodává kyselina laurová kůži vlhkost, a tak může podpořit léčivý proces. Podle studie National Library of Medicine je údajně kokosový olej i lehkou ochranou proti slunci. Opalovací krém jím ale rozhodně nenahrazujte.

Nedejte na rady babiček

Zapomeňte v tomto případě na rady svých babiček a dejte ruce pryč od tvarohu a jogurtu. Při nanesení na postižená místa si tak můžete celkem rychle přivodit infekce – a obtíže se ještě zhorší. V žádném případě nepoužívejte také žádnou mouku, pudr nebo stolní olej. I u nich totiž vzniká riziko infekce a bolest zůstane. 

Přírodní prostředky na dechberoucí pevný dekolt

Podzimní salát

Podzimní salát

9 hlasů
25min 364 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuskus s mrkví

6 hlasů
25min 783kJ 55 Kč

Kuskus je velmi výživný a s mrkví je to dobrá kombinac...

Těstoviny se sýrem gouda

5 hlasů
1h a 20min 822kJ 90 Kč

Klasické zapečené těstoviny se sýrem.

Poradny

Loni jsem dostala výpověď, co dělat pro nárok na PPM?

Dobrý den,pokud na mateřskou dovolenou můžete nastoupit nejdříve 22.1.2021, pak bude rozhodným ob... Více

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více