Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Historie kabelky je opředená fůrou zajímavostí

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

10.08.2020 | Krása a móda

Čím je ozdobená nejstarší dochovaná kabelka a z jakého období pochází? A co je zvláštního na té úplně nejdražší na světě, o níž se píše i v Guinnessově knize rekordů?

Bez čeho se žádná žena neobejde? Při pohledu do její šatní skříně i nezasvěcenému brzy dojde, že jednoznačnou odpovědí je kabelka. Odkud se ale vůbec vzala? Vydejte se s námi po stopách nejoblíbenějšího zavazadla historie!

Pravěký model, rovná se praktický model

Je těžké určit, kdy začaly být kabelky neodmyslitelnou součástí života, neboť lidstvo je využívá již od nepaměti, aby mohlo mít své cennosti a důležité předměty neustále při sobě. Pokud jde o tu úplně nejstarší, ta byla německými archeology objevena v roce 2012. Podle odhadů pochází z pravěké doby kamenné a je ozdobena více než stovkou psích tesáků.

Jen ženská záležitost? Vůbec ne

S výjimkou občasných módních trendů, které tuto tašku dávají do ruky i mužům, je její nošení vnímáno jako výhradně dámská záležitost. Vždycky tomu ale tak nebylo. Až do 16. století kabelku hrdě používali i pánové, což se změnilo až s příchodem něčeho dosud neslýchaného – kapes.

Když to máš, tak to ukaž

Asi zhruba stejně, jako je tomu dnes, také v dobách dávno minulých byla kabelka jasným ukazatelem společenského postavení. Zatímco chudí si ji vytvořili klidně i z rybích šupin, bohatí si ji nechávali ušít výhradně z kvalitní kůže, drahých kožešin, brokátu a dalších luxusních tkanin. A když už jsme u finančních záležitostí…

Nejcennější kousek planety

Kolik by mohla stát nejdražší kabelka vůbec? No hádejte. Klidně i dvakrát. Je to neuvěřitelných 76 milionů korun. Žádný div, že se o ní píše i v Guinnessově knize rekordů. Aby tenhle skvost mohl spatřit světlo světa, muselo deset řemeslníků tvrdě pracovat přibližně devět tisíc hodin. Jestli se ptáte, co je na téhle tašce tolik zvláštního a jedinečného, jde o celkem 4 517 vsazených diamantů, kterými se může pyšnit. Kdybyste  na ni přece jen chtěli našetřit, hledejte ji pod názvem 1001 Nights Diamond Purse.

Lupy ve vlasech mohou značit i mykózu

Salát z nových brambor

Salát z nových brambor

10 hlasů
40min 779 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Grilovaná krkovice

16 hlasů
45min 1006kJ 134 Kč

Vepřová krkovice je vhodná ke grilov&aac...

Kuřecí salát

17 hlasů
30min 383kJ 110 Kč

Kuřecí salát s mandarinkovým kompotem.

Poradny

Jsem půl roku v PN, na jak dlouhou dovolenou mám nárok?

Dobrý den,pokud byste pro zaměstnavatele odpracovala v letošním roce alespoň 60 dní, vznikl by Vá... Více

Zaměstnavatel mě neuvolní na asistovaný styk, co dělat?

Dobrý den,chápu, že tato situace je pro Vás obtížná. Zákonk práce jednoznačně vymezuje situace, v... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více