Domácí pleťové masky pro aknózní pleť

Akné je chronické onemocnění, které se nejčastěji vyskytuje na obličeji, krku, ramenou, hrudníku a zádech. Běžné je u dospívajících, ale může přetrvávat až do dospělosti. Jak se dá zkrotit pomocí pleťových masek vyrobených z domácích zdrojů? Povolejte kurkumu i banán!

Není žádným tajemstvím, že mastná pleť vyžaduje ještě důslednější péči než pleť suchá. Potýkáte-li se s pupínky, pokožku pravidelně čistěte vodou a nevysušujícím mýdlem. Vyhněte se však agresivnímu drhnutí, protože může způsobit zánět. Používejte pouze hydratační krém bez parfemace – nekomedogenní. Zároveň pijte hodně vody, protože voda vyplavuje toxiny z těla. Jednou až dvakrát týdně aplikujte domácí pleťovou masku pro aknózní pleť (1).

Kurkumová maska

Kurkuma má protizánětlivé, antiseptické a antioxidační vlastnosti. Pro masku na obličej vytvořte pastu z ½ šálku cizrnové mouky, 2 lžiček kurkumového prášku a vody. Naneste na pokožku, nechte 5 minut působit a opláchněte studenou vodou. Kurkuma může léčit a předcházet akné a jizvám.

Okurková pleťová maska

Okurka má uklidňující účinek na pokožku, snižuje zánět, podráždění a bolest. Proto nastrouhejte jednu malou okurku a vmíchejte ji do šálku ovesných vloček. Masku naneste na postiženou oblast, nechte 15 minut působit a poté ji smyjte.

Medová maska

Med má antibakteriální vlastnosti, jež se uplatňují na zanícené akné, rány a popáleniny. Vatovou tyčinkou aplikujte tekuté zlato přímo na pupínky, med nechte zaschnout a poté ho omyjte vlažnou vodou.

Jogurtová maska pro mastnou pleť

Jogurt je probiotikum, které inhibuje růst bakterií. Pro vytvoření masky smíchejte 1 lžičku droždí s trochou bílého jogurtu. Naneste na pokožku, nechte 15 až 20 minut působit a následně masku opláchněte studenou vodou.

Maska z vaječného bílku

Vaječný bílek patří mezi složky, o nichž je známo, že ničí bakterie způsobující akné. (To se děje díky vysokému obsahu lysozymu.) Vaječné bílky také mají adstringentní vlastnosti, které pomáhají při odstraňování nečistot, špíny a přebytečného oleje. Vyšlehejte bílek, vmíchejte 1 lžičku citronové šťávy a 1 lžičku medu. Nechte na pleti působit 15 minut.

Banánovo-citronová maska

Exfoliace je jednou z nejúžasnějších výhod banánů. Zajistí, že se pokožka zbaví odumřelých buněk, které se na ní hromadí, a dokonce eliminuje nežádoucí kožní maz. Smíchejte polovinu zralého banánu s 2-3 kapkami citronové šťávy. Vytvořte konzistentní pastu. (Pokud máte pocit, že je pasta příliš suchá, napravte to pár kapkami vody.) Naneste tuto hladkou pastu na obličej, nechte ji 10–15 minut působit a opláchněte vodou.

Zdroje: (1) www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0151963818301376?via%3Dihub, www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8302485/ - zbytek článkuSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Můžete se těšit na příjemné chvilky se svými ratolestmi, které vám budou vyprávět své vtipné školní příhody. Nejenom, že se skvěle pobavíte, ale zároveň si také vzpomenete na svá dětská léta a eskapády, které... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

15 Příspěvků
Poslední příspěvek 21:53
2 Příspěvků
Poslední příspěvek 21:39

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat