Boříme mýty v líčení: Sedm pravidel, na která zapomeňte!

Pravidla jsou často od toho, aby se porušovala. A i když o pravidlech silničních by to v žádném případě platit nemělo, o těch módních či kosmetických klidně.

Takže na jaká doporučení můžete během líčení s klidnou hlavou zapomenout?

1. Vyhněte se modrým očním stínům

Modré stíny jsou pro mnohé spojeny s érou 80. a raných 90. let, což nebyla zrovna doba, k níž bychom se v líčení museli vracet. Ale zcela ze svého repertoáru modré stíny vyškrtnout je zbytečné. Není totiž modrá jako modrá. Najděte si svůj odstín, na trhu jich je spousta – od pastelové přes námořnickou až po modrou s nádechem šedé.

2. Bronzer je vhodný jen v létě

Tohle pravidlo vzniklo především proto, že v létě působí případný opálený vzhled přirozeněji než v zimě. A právě v přirozenosti tkví podstata používání bronzeru – v zimním období zvláště. Takže opatrně při jeho nanášení, neaplikujte jej na celý obličej, ale především na lícní kosti a vršek nosu, a dejte pozor, aby byl rozetřen do ztracena. Pak nezáleží na ročním období.

3. Ke kouřovým stínům nelze nosit výraznou rtěnku

Ale lze, jen nesmějí být kouřové stíny černé a výrazná rtěnka tmavá. Zkuste stíny s nějakým přirozenějšími a světlejšími barvami, rtěnku pak třeba dorůžova, červena nebo korálovou.

4. Pleťové oleje jsou jen pro lidi se suchou pletí

Zdaleka ne. Ačkoli olej máme spojený s mastnotou, pleťové oleje jsou k dostání pro všechny typy pokožky. Stačí si jen vybrat ten správný. Většina z nich je navíc čistě přírodní, a proto o pleť šetrně pečují.

1. Bronzující pudr, Astor, 159 Kč // 2. Tužka na obočí, Dermacol, 96 Kč,
3. Oční stíny, Rimmel, 99 Kč // 4. Kondicionér, Nivea, 70 Kč,
5. Regenerační pleťový olej, Clarinis, 769 Kč // 6. Rtěnka s vitaminy a kolagenem, Astor, 79 Kč,
7. Lak na nehty, Miss Sporty, 45 Kč.

5. Na obočí lze použít oční stíny

Ke zdůraznění obočí nejsou stíny právě ideální – díky své struktuře nemohou ulpít na obočí dlouho, až k pokožce se totiž často nedostanou. Mnohem jistější je vsadit na tužky na obočí. Vydrží celý den.

6. Třpytky na nehtech jsou jen pro velmi mladé dívky

Zdaleka ne, jen je nutné znát míru. Zatímco nejrůznější zdobení nehtů zářivými kytičkami, kamínky apod. je vyhrazeno spíše mladším dívkám, decentní lak obsahující třpytky si může žena dovolit nezávisle na věku.

7. Kondicionér patří jen na konečky vlasů

Tohle pravidlo vzniklo z obavy, že kondicionér je pro pokožku hlavy či kořínky vlasů příliš zatěžující. To však již dávno neplatí, drtivá většina vlasových balzámů je vyvinuta tak, aby vlasy vyživovaly od kořínků ke konečkům a hydratovaly i pokožku hlavy.
 Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden vás zastihne v příjemně „milostné“ náladě – budete mít chuť flirtovat, projevovat i přijímat lásku, rozmazlovat děti, trávit čas s nejbližšími přáteli, zkrátka prožijete vztahový týden se všemi vzestupy a ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

111 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:23
193 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:13
4 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:08

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat