Špatná spánková poloha je urychlovačem vzniku vrásek

V jaké poloze spát, abyste vrásky co nejvíce oddálili? Není to na boku ani na břiše. Tyto pozice jsou pro mladistvý vzhled vlastně úplně nejhorší!

Všichni víme, jak důležitý pro naši pokožku spánek je. Také se snažíte dodržovat doporučovaných osm hodin? Před ulehnutím se důkladně odlíčíte a poté aplikujete svůj kosmetický omlazovací arzenál? Jenže i tak vás po ránu vyděsí unavený vzhled a viditelnější vrásky. Co by jen mohlo být špatně…

Jak si kdo ustele, tak si lehne

Nepřítelem mladistvého a vitálního zevnějšku může být spánková poloha. „Horizontální pozice, kterou zaujímáte během spánku, posouvá rovnováhu distribuce tekutin směrem k horní části těla, což vysvětluje ranní otoky,“ popisuje newyorský plastický chirurg Konstantin Vasyukevich (1), který se opírá o poznatky studie Oxfordské univerzity (2). Jen tak ze zvědavosti – jak vlastně spíte vy?

Na boku, či břiše? To je špatně

Ačkoli je spánek na boku vhodný při rýmě, chrápání i potížemi s dutinami, výše jmenovaný expert v ní vidí jednoho z největších urychlovačů vrásek. Dle jeho názoru jsou obrovským faktorem stárnutí síly vytvářené pohybem kůže proti polštáři. Pokud si zkrátka nemůžete pomoct, tento lékař doporučuje hedvábné či saténové povlečení, které tření pokožky alespoň trochu omezuje. Kdovíjakým ternem není ani spánek na břiše. „Když ležíte takto, pleť je celé hodiny doslova utlačovaná, což způsobuje nejen otoky, ale vrásky, zejména okolo očí a rtů. Postupem času se vám začnou rychleji tvořit i na čele,“ upozorňuje Konstantin Vasyukevich. Nemluvě o tom, že lůžkoviny obsahují spoustu bakterií a roztočů. Jestli je neperete každý týden a máte v nich zabořený obličej, jdete naproti i akné. Co tedy zbývá?

Hoďte záda!

Jak asi tušíte, ideální polohou je spaní na zádech. Nedochází při ní k žádnému zbytečnému tření, minimalizuje se jakýkoli tlak a tekutiny se nehromadí tam, kde nemají. Hlava by měla být mírně zvednutá, a to o přibližně 20 stupňů. Možná to bude chtít polštář navíc, ale když budete v noci odpočívat tímto způsobem, vrásky prý dost podstatně oddálíte!

Zdroje: (1) www.realsimple.com/beauty-fashion/skincare/anti-aging/best-sleep-positions, (2) www.academic.oup.com/asj/article/36/8/931/2613967?login=false


Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nový horoskop Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

4 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:28
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:36

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat