Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Beckhamovi chtějí u venkovského sídla třicetiarový rybník

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

31.07.2020 | Osobnosti

Manželé David a Victoria Beckhamovi si chtějí na rozlehlých pozemcích venkovského sídla zbudovat velký rybník o rozloze třicet arů. V žádosti o povolení k jeho budování tvrdí, že bude oázou pro divokou přírodu. Nesouhlasí s tím ale ekologové a také jejich sousedé. Prvním vadí zánik lučního společenstva, druhým zásobování rybníka vodou. Beckhamovi prý poškodí hladinu podzemní vody v širokém okolí.

Rybník má mít tvar ledvinovitě stočené slzy a rozlohu tři tisíce čtverečních metrů. Má být poměrně hluboký s výškou vodního sloupce až čtyři metry. V žádosti o povolení manželé zdůrazňují, že bude domovem řady živočichů a doplněn výsadbou původních dřevin s divokých rostlin v okolí vodní plochy. Jenže ekologové tvrdí, že cennější je současný luční ekosystém a výstavba rybníka naruší malou oázu mezi extenzivně využívanými poli. Proti výstavbě jsou také někteří sousedé.

„Bude to mít negativní vliv na místní divokou přírodu, která přijde o významný zdroj potravy. Nemůžou být lidé spokojení s nádhernou krajinou, a místo toho musejí pořád vše upravovat a měnit?“ zlobila se Sue Jones v rozhovoru pro deník The Sun.

Nedaleko Beckhamových na farmě Soho vznikly před časem tři nové rybníky. Podle místních to negativně ovlivnilo vodní režim v krajině.

„Jsem proti těmto plánům z následujících důvodů, nikdo nás o plánování žádosti neinformoval, kde a kdy byla tato oznámení zveřejněna? Bydlíme velmi blízko této nové výstavby a jsme silně proti budování nového rozlehlého rybníka, farma Soho už má tři. Jak navrhují, že budou rybník zásobovat vodou? Jestli chtějí udělat další vrt, samozřejmě to ovlivní hladinu spodní vody. Stovky let jsme tu všichni zásobováni přírodními prameny, které jsou teď negativně ovlivněny novými vodními prvky. Máme ve studnách stále méně vody a je znečištěná,“ píše ve své námitce k výstavbě rybníka Charlotte Waddington.

Cameron Diaz s ukončením kariéry našla kýžený klid v duši

Masové kuličky plněné sýrem

Masové kuličky plněné sýrem

13 hlasů
1h a 5min 921 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Mrkvový krém

28 hlasů
25min 234kJ 30 Kč

Vydatná a zdravá polévka.

Kuřecí prsa se zeleninou julien

11 hlasů
45min 458kJ 99 Kč

Dietní kuřecí prsa se zeleninou připravenou v páře.

Poradny

Loni jsem dostala výpověď, co dělat pro nárok na PPM?

Dobrý den,pokud na mateřskou dovolenou můžete nastoupit nejdříve 22.1.2021, pak bude rozhodným ob... Více

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více