Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Naučte se být produktivnější během několika sekund

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

01.11.2019 | Finance

Kolega je příliš hlasitý, v e-mailu se nahromadilo tolik pošty, že vám to vzalo veškerý optimismus, taky se nemůžete odpoutat od sociální sítě… Tohle všechno jsou lákadla, která vás okrádají o čas. Naštěstí existuje pár (vědecky podložených) rad, které produktivitu práce spolehlivě zvyšují – během několika sekund! Tady jsou!

Termíny, uzávěrky, úkoly, výzvy. Je těžké jim čelit, když vaše mysl dělá všechno možné. Víte, jak ji oblafnout a zvýšit svůj výkon? Počítejte do pěti.

Zapněte si rádio

Je prokázáno, že typ písní, které v průběhu dne slyšíte, může vaše soustředění a produktivitu práce zvýšit - nebo naopak utlumit. V jedné studii z roku 2016 účastníci výzkumu poslouchali šťastnou, rytmickou hudbu typu Žlutá ponorka od Beatles. Ti se cítili skvěle, lépe spolupracovali s kolegy a úkony jim snáze šly od ruky, což se nedalo říct o těch, kteří se zaposlouchali do songů o nešťastné lásce, zradě a smrti. Tudíž i vy třiďte to, co se dostane k vašim uším!

Zajistěte přísun světla

Pokud vaše práce vyžaduje hodně koncentrace, zapněte stolní lampu. Když japonští vědci testovali koncentraci respondentů v různých světelných podmínkách, zjistili, že zářivky zvyšují soustředění o celých 5 procent. Šero ti nechte na doma!

Napište si seznam úkolů

Co by se mělo stát vaší každodenní rutinou? Studie Kolumbijské univerzity jasně potvrzuje, že pokud si svoje úkoly sepíšete, lépe na ně reagujete. Prostě a jednoduše věnujte pár minut denně na souhrn všeho, co chcete udělat. To vám zajistí lepší využití pracovní doby. Ihned.

Stáhněte topení

Máte v kanceláři teploučko? Skvělé, ale právě tyhle podmínky otupují vaši touhu dodělat vše potřebné. Pracovní tempo se stává línější, protože se cítíte pohodlně a nic vám nechybí. Aspoň tak to tvrdí vědci z Japonska, jejichž studie jasně hovoří o tom, že ti, kterým je zima, úkoly dokončují mnohem dřív než ostatní.

Oklopte se zelení

Příroda je mocná čarodějka a ti, kdo se často nemohou soustředit na práci, nebo potřebují okamžitou vzpruhu, by si na stůl měli dát květinu. To je zjištění vědců z Michiganu. Pokud to vaše práce umožňuje, zkuste si během dne odskočit do přírody a procházet se 30 minut. I když si říkáte, že na něco takového přece nemáte čas, výzkumnicí oponují. Podle nich i pouhé sledování přírody dělá zázraky. Po návratu do kanceláře rozptylování zmizí a vy směle budete pokračovat ve svých úkolech. Možná to stojí za pokus…

Lednový splín není mýtus. Jak pomoci zaměstnancům s pován...

Houbové ragú

Houbové ragú

9 hlasů
35min 226 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Polévka ze zelených paprik

14 hlasů
30min 101kJ 70 Kč

vývar se zelenou paprikou a špagetami

Rýže se šunkou

10 hlasů
50min 356kJ 135 Kč

rýže se šunkou ,kukuřicí a krevetami

Poradny

Jsem od července zaměstnaná, mám nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Má manžel právo na volno k návštěvě lékaře?

Dobrý den,dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb. je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete mít opravdu velké štěstí. Splní se vám dlouho očekávané přání! Radost bude veliká a užijete si ji po právu. Nebojte se trochu provětrat peněženku a pozvat své přátele a blízké na pořádnou oslavu. Rozhod...

Více