Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Proč jsem v té práci pořád tak unavená?

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

25.09.2014 | Finance

Většina lidí nad únavou v práci příliš nepřemýšlí – vždyť jsme prostě unavení z práce, no ne? Jenže co kdybychom nemuseli padat v práci vyčerpáním? Za únavu si totiž často můžeme sami, nikoli naši šéfové se svými požadavky.

Pokud máte pocit, že vás práce vyčerpává více, než je nutné, zamyslete se, zda nechybujete v některé z následujících oblastí.

1. Odbýváte se v jídle

Tedy nejen v jeho množství (spousta lidí v práci ani neobědvá – to je samozřejmě chyba, v 99 % případů si každý může najít těch několik minut na oběd), ale také v kvalitě. Neodbývejte se polotovary typu bageta z automatu nebo rohlík a hermelínový salát odvedle ze sámošky. Dbejte na to, aby mělo jídlo, které si v práci dáváte nebo jež si nosíte s sebou, dostatek kvalitních bílkovin i sacharidů, ale i těch „správných tuků. Samozřejmostí jsou pak ovoce a zelenina s vitaminy a antioxidanty, které dokáží hezky „nakopnout“.

2. Hřešíte s pitím

Dodržovat správný pitný režim je proti únavě klíčové. Vsaďte především na čistou vodu, případně bylinkové a ovocné čaje. Postavte si lahev, konvičku či džbánek s pitím přímo na stůl, abyste ho měli neustále na očích a po ruce.

3. Přeháníte to s kofeinem

Jen začnete cítit, že se o vás pokouší únava, už běžíte ke kávovaru nebo automatu s energetickými nápoji. Chyba. Jistě, kofein vás na chvilku probere, ale pak nastává ještě větší útlum. A když to s kofeinem přeženete, dostaví se ještě větší vyčerpanost, navíc budete nesoustředění a podráždění. To není nic, co by váš pracovní výkon zvyšovalo…

4. Nedáte si pauzu

Pokud máte sedavé zaměstnání, může vás paradoxně vyčerpávat právě to, že špatně sedíte a za celý den se vlastně ani nezvednete. Takže jednak se soustřeďte na to, abyste seděli rovně, měli klávesnici i monitor ve správné výšce a poloze, a hlavně – párkrát za den se alespoň na 5 minutek běžte projít. Třeba po chodbě nebo po schodech.

5. Nemáte dost kyslíku

Dbejte na to, aby místnost, kde pracujete, byla pořádně vyvětraná. Váš mozek totiž potřebuje kyslík, jinak nebude fungovat naplno. Také se snažte soustředit na správné dýchání. Zabraní do práce většinou dýcháte jen mělce, ale potřebujete (tedy váš mozek) spíše nádechy hluboké. Dopřejte si na chvíli několikrát denně takové malé dechové cvičení (spojte ho třeba s onou malou procházkou).

Noční směny mohou přivodit diabetes 2. typu

Asijská pikantní nudlová polévka s houbami

Asijská pikantní nudlová polévka s houbami

13 hlasů
1h a 5min 202 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Okurkový wasabi salát

10 hlasů
25min 299kJ 55 Kč

Recept na pikantní okurkový salát s wasabi pastou.

Zeleninový hrnec

9 hlasů
1h a 20min 393kJ 170 Kč

Zelenina s kuřecím masem na marocký způsob.

Poradny

Pracuji na DPP, jak získat nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Pobírám ID 2. stupně, dostanu PPM a RP?

Dobrý den,pokud kromě invalidního důchodu nepobíráte jiný příjem (nevykonáváte výdělečnou činnost... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete takříkajíc balancovat nad propastí. Nevěra bude velice lákavá a k jejímu uskutečnění se dostanete opravdu blízko. Nakonec si však vzpomenete na všechno, co jste do svého vztahu investovali, a odoláte. Uvidíte, že je to sprá...

Více