Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Proč jsem v té práci pořád tak unavená?

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

25. 9. 2014 | Finance

Většina lidí nad únavou v práci příliš nepřemýšlí – vždyť jsme prostě unavení z práce, no ne? Jenže co kdybychom nemuseli padat v práci vyčerpáním? Za únavu si totiž často můžeme sami, nikoli naši šéfové se svými požadavky.

Pokud máte pocit, že vás práce vyčerpává více, než je nutné, zamyslete se, zda nechybujete v některé z následujících oblastí.

1. Odbýváte se v jídle

Tedy nejen v jeho množství (spousta lidí v práci ani neobědvá – to je samozřejmě chyba, v 99 % případů si každý může najít těch několik minut na oběd), ale také v kvalitě. Neodbývejte se polotovary typu bageta z automatu nebo rohlík a hermelínový salát odvedle ze sámošky. Dbejte na to, aby mělo jídlo, které si v práci dáváte nebo jež si nosíte s sebou, dostatek kvalitních bílkovin i sacharidů, ale i těch „správných tuků. Samozřejmostí jsou pak ovoce a zelenina s vitaminy a antioxidanty, které dokáží hezky „nakopnout“.

2. Hřešíte s pitím

Dodržovat správný pitný režim je proti únavě klíčové. Vsaďte především na čistou vodu, případně bylinkové a ovocné čaje. Postavte si lahev, konvičku či džbánek s pitím přímo na stůl, abyste ho měli neustále na očích a po ruce.

3. Přeháníte to s kofeinem

Jen začnete cítit, že se o vás pokouší únava, už běžíte ke kávovaru nebo automatu s energetickými nápoji. Chyba. Jistě, kofein vás na chvilku probere, ale pak nastává ještě větší útlum. A když to s kofeinem přeženete, dostaví se ještě větší vyčerpanost, navíc budete nesoustředění a podráždění. To není nic, co by váš pracovní výkon zvyšovalo…

4. Nedáte si pauzu

Pokud máte sedavé zaměstnání, může vás paradoxně vyčerpávat právě to, že špatně sedíte a za celý den se vlastně ani nezvednete. Takže jednak se soustřeďte na to, abyste seděli rovně, měli klávesnici i monitor ve správné výšce a poloze, a hlavně – párkrát za den se alespoň na 5 minutek běžte projít. Třeba po chodbě nebo po schodech.

5. Nemáte dost kyslíku

Dbejte na to, aby místnost, kde pracujete, byla pořádně vyvětraná. Váš mozek totiž potřebuje kyslík, jinak nebude fungovat naplno. Také se snažte soustředit na správné dýchání. Zabraní do práce většinou dýcháte jen mělce, ale potřebujete (tedy váš mozek) spíše nádechy hluboké. Dopřejte si na chvíli několikrát denně takové malé dechové cvičení (spojte ho třeba s onou malou procházkou).

Už zase má ten vlak zpoždění... Kdy máte nárok na kompenz...

Placičky s řapíkatým celerem

Placičky s řapíkatým celerem

12 hlasů
50min 478 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Pstruh s ostrou hořčicí

7 hlasů
2h a 0min 309kJ 185 Kč

Pikantní pstruh na listu kapusty.

Okurková polévka

2 hlasy
1h a 5min 128kJ 99 Kč

Okurky máme nejraději v salátu. Udělejte změnu a připravt...

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více