Pánové, chcete lepší sex? Zapojte se do péče o děti!

Sdílení péče o děti pomáhá páru navodit dobrou atmosféru uvnitř vztahu a zvláště ženám přispívá ke kvalitnějšímu pohlavnímu životu. Ale také u mužů platí, že když se podílejí na výchově potomků a péči o ně, jsou spokojenější se svým vztahem sexuálně i emocionálně.

„U párů, kde se o děti starají téměř výlučně jen ženy, jsou se vztahem a sexem spokojeni nejméně jak ženy, tak muži,“ tvrdí sociologové z amerického státu Georgia, kteří sledovali téměř pět set rodin.

Nicméně když se naopak muži starají o děti více než ženy, spokojenost se sexem se u nich nesníží. To je zřejmě tím, že pokud se muž stará o dítě více než žena, je to muž moderní, který s tím souhlasí vnitřně, takže to nijak neohrožuje jeho sebevědomí a koncept mužství. Ideální je však podle profesora Daniela Carlsona právě rovnováha na obou stranách.

„Jedním z nejdůležitějších objevů je, že jediné nastavení v péči o děti, které je problematické pro kvalitu vztahu a sexuality páru, je to, kdy má žena na starosti většinu této péče,“ uvedl docent Carlson z Georgia State University.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Ačkoli všichni okolo vás začínají propadat předvánoční panice a shonu, vy tento týden nedostanete příležitost, abyste se do této nálady ponořili. Největší nároky na váš čas i vaše myšlenky si totiž bude činit vaše práce. Stojí před vámi úkol, s jehož řešením si sice víte rady, ale stále bojujete s nejistotou, zda vámi zvolené řešení odpovídá pře... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

29 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:11
27 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:04
50 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:50
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat