3 důvody, proč byste měli spát NAZÍ!

Spaní bez oblečení je v mnoha ohledech mnohem zdravější než spánek v pyžamu, noční košili či spodním prádle. Jednak nahý člověk lépe spí, ale mozek také snáze řídí tělesnou teplotu, při nižší teplotě tělo hubne. Nazí partneři spící spolu mají lepší vztahy a muži také kvalitnější sperma.

„Pokud člověk spí nahý, tělo lépe reguluje teplotu a noční spánek je kvalitnější. Jak teplota večer poklesne, aby mohlo tělo usnout, oblečení může příliš zahřívat a člověk se pak hodně vrtí a otáčí, spánek je narušený,“ vysvětluje doktor W. Christopher Winter, přední americký odborník na spánek.

Ale nejen to. Když spí člověk nahý, tělo se musí aktivněji zahřívat v chladném vzduchu ložnice, tvoří více zdravého hnědého tuku a naopak odbourává nezdravý bílý tuk.

„U mužů je pak spánek bez pyžama velmi výhodný také kvůli plodnosti. Varlata se nepřehřívají a nedochází k poškození spermatogeneze,“ tvrdí urolog Brian Steixner z New Jersey.

Spodní díl pyžama je navíc líhní pro nebezpečné bakterie v oblasti genitálií. Nahota pohlavním orgánům a jejich zdraví prospívá.

Nahá těla partnerů, která se k sobě tulí, produkují více oxytocinu, hormonu, který posiluje sblížení a citové propojení partnerů a ulevuje od stresu. Takže vztahy takových partnerů jsou pevnější.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Odsuňte tento týden svůj společenský život na jeho druhou polovinu a v té první se soustřeďte na rodinu. Zkuste zkrátka tento týden trávit více času se svými blízkými – pomůže vám to předejít případnému nedorozumění, které poslední dobou hrozilo a které by mohlo nepříjemně poznamenat váš vztah. Nebojte se na tomto poli ani ráznějších kroků ke zm... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

133 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
222 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat