3 důvody, proč byste měli spát NAZÍ!

Spaní bez oblečení je v mnoha ohledech mnohem zdravější než spánek v pyžamu, noční košili či spodním prádle. Jednak nahý člověk lépe spí, ale mozek také snáze řídí tělesnou teplotu, při nižší teplotě tělo hubne. Nazí partneři spící spolu mají lepší vztahy a muži také kvalitnější sperma.

„Pokud člověk spí nahý, tělo lépe reguluje teplotu a noční spánek je kvalitnější. Jak teplota večer poklesne, aby mohlo tělo usnout, oblečení může příliš zahřívat a člověk se pak hodně vrtí a otáčí, spánek je narušený,“ vysvětluje doktor W. Christopher Winter, přední americký odborník na spánek.

Ale nejen to. Když spí člověk nahý, tělo se musí aktivněji zahřívat v chladném vzduchu ložnice, tvoří více zdravého hnědého tuku a naopak odbourává nezdravý bílý tuk.

„U mužů je pak spánek bez pyžama velmi výhodný také kvůli plodnosti. Varlata se nepřehřívají a nedochází k poškození spermatogeneze,“ tvrdí urolog Brian Steixner z New Jersey.

Spodní díl pyžama je navíc líhní pro nebezpečné bakterie v oblasti genitálií. Nahota pohlavním orgánům a jejich zdraví prospívá.

Nahá těla partnerů, která se k sobě tulí, produkují více oxytocinu, hormonu, který posiluje sblížení a citové propojení partnerů a ulevuje od stresu. Takže vztahy takových partnerů jsou pevnější.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Králík na olivách

(3 hlasů)

Kuře na pivu

(4 hlasů)

Steaky z tuňáka

(5 hlasů)

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Poslední dobou neustále přehlížíte svůj organismus a jeho varovné signály v podobě táhnoucích se, i když mírných, zdravotních obtíží. Jenže ty teď čím dál více pronikají do vašeho soukromého i pracovního živ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

20 Příspěvků
Poslední příspěvek 11:54
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat