Proč se v zimě milovat víc než jindy?

O sexu mluví skoro každý. Stále slyšíme, jak je to a ono v posteli úžasné. Tak aspoň že tak, milování je teď potřeba víc než když jindy. Bojuje totiž proti bakteriálnímu terorismu!

Milujte se a množte se, zní ze všech stran. Prý je to zdraví prospěšné! Jak konkrétně? Co se týče pravidelného sexu s partnerem (všimněte si slova pravidelného a s partnerem), hovoří se o blahodárných fyzických i psychických dopadech na lidský organismus, což je pravděpodobně něco, co člověka zajímá až ve druhé řadě, nicméně pár věcí je v této souvislosti doložitelných.

Sex je považovaný za kardiovaskulární cvičení. Udává se, že když ho provozujete třikrát týdně, můžete spálit až 7 500 kalorií ročně, což se dá výdejem přirovnat k 120 naběhaným kilometrům! Vyvažte jím misku cukroví a nebudete se muset bát, že nedopnete kalhoty. A dál?

Když si nevzpomenete jednou za rok

Šmajchlování se taky „ordinuje“ na snížení hladiny cholesterolu, což se hodí zvlášť během Vánoc, kdy bez smaženého kapra, bramborového salátu a dalších laskomin neopouštíme stůl. Při sexu se také zvyšuje přívod kyslíku do tkání a orgánů a podporuje se tvorba testosteronu.

Pokud si říkáte, k čemu vám tento typický mužský hormon bude, věřte, že posiluje kosti (dobré vědět, až půjdete na veřejné bruslení nebo konečně vytáhnete lyže) a svaly. Dobrodružství třikrát týdně taky prokazatelně zvyšuje celkovou hladinu estrogenu u žen, takže vaše srdce je chráněné a děložní sliznice pružná.

Proč pár týdnů vydržet?

Zároveň se udává, že milování přináší celou řadu výhod, které pocítíte tak nějak nepřímo a zpětně. To je případ třeba upravení nepravidelné menstruace nebo zvýšení sexuální průbojnosti. I místo prášku na bolest těsně před červenými dny můžete dát přednost pohlavnímu styku. Ale to není všechno.

Jelikož očkovací centra vykazují, že chřipka coby vysoce nakažlivé virové onemocnění v ČR kulminuje v lednu až březnu, je právě teď optimální doba na tvorbu protilátek proti bakteriálnímu a virovému terorismu. Jděte na to, jak jinak, sexem!

Prevence útoků

V jedné studii se psycholog Carl Charnetski z Wilkesské univerzity v Pensylvánii, jehož poznatek publikoval odborný magazín New Scientist, dotazoval 111 vysokoškoláků na jejich milostný život za poslední měsíc zpátky a současně jim měřil hladinu jejich imunoglobinu (IgA) ze slin. (IgA je složkou imunitního systému, která se spojuje s nežádoucími, z vnějšku pronikavými mikroorganismy, jako jsou viry, a poté aktivuje imunitní systém.)

Vědec zjistil, že studenti, kteří se milují jednou nebo dvakrát týdně, mají hladinu IgA o 30 procent vyšší než ti, kteří drží sexuální půst. Není to skvělá prevence? Rozhodně lepší, než řešit důsledky v podobě drahých léků z lékárny. Věděli jste například, že taková kombinace léků na chřipku a na bolest silně zatěžuje játra? To si radši dejte „jedno“ číslo navíc. Spojíte příjemné s užitečným. Zadarmo.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

9 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
99 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
56 Příspěvků
Poslední příspěvek 11.4.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat