Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Proč se v zimě milovat víc než jindy?

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

29. 11. 2016 | Sex a vztahy

O sexu mluví skoro každý. Stále slyšíme, jak je to a ono v posteli úžasné. Tak aspoň že tak, milování je teď potřeba víc než když jindy. Bojuje totiž proti bakteriálnímu terorismu!

Milujte se a množte se, zní ze všech stran. Prý je to zdraví prospěšné! Jak konkrétně? Co se týče pravidelného sexu s partnerem (všimněte si slova pravidelného a s partnerem), hovoří se o blahodárných fyzických i psychických dopadech na lidský organismus, což je pravděpodobně něco, co člověka zajímá až ve druhé řadě, nicméně pár věcí je v této souvislosti doložitelných.

Sex je považovaný za kardiovaskulární cvičení. Udává se, že když ho provozujete třikrát týdně, můžete spálit až 7 500 kalorií ročně, což se dá výdejem přirovnat k 120 naběhaným kilometrům! Vyvažte jím misku cukroví a nebudete se muset bát, že nedopnete kalhoty. A dál?

Když si nevzpomenete jednou za rok

Šmajchlování se taky „ordinuje“ na snížení hladiny cholesterolu, což se hodí zvlášť během Vánoc, kdy bez smaženého kapra, bramborového salátu a dalších laskomin neopouštíme stůl. Při sexu se také zvyšuje přívod kyslíku do tkání a orgánů a podporuje se tvorba testosteronu.

Pokud si říkáte, k čemu vám tento typický mužský hormon bude, věřte, že posiluje kosti (dobré vědět, až půjdete na veřejné bruslení nebo konečně vytáhnete lyže) a svaly. Dobrodružství třikrát týdně taky prokazatelně zvyšuje celkovou hladinu estrogenu u žen, takže vaše srdce je chráněné a děložní sliznice pružná.

Proč pár týdnů vydržet?

Zároveň se udává, že milování přináší celou řadu výhod, které pocítíte tak nějak nepřímo a zpětně. To je případ třeba upravení nepravidelné menstruace nebo zvýšení sexuální průbojnosti. I místo prášku na bolest těsně před červenými dny můžete dát přednost pohlavnímu styku. Ale to není všechno.

Jelikož očkovací centra vykazují, že chřipka coby vysoce nakažlivé virové onemocnění v ČR kulminuje v lednu až březnu, je právě teď optimální doba na tvorbu protilátek proti bakteriálnímu a virovému terorismu. Jděte na to, jak jinak, sexem!

Prevence útoků

V jedné studii se psycholog Carl Charnetski z Wilkesské univerzity v Pensylvánii, jehož poznatek publikoval odborný magazín New Scientist, dotazoval 111 vysokoškoláků na jejich milostný život za poslední měsíc zpátky a současně jim měřil hladinu jejich imunoglobinu (IgA) ze slin. (IgA je složkou imunitního systému, která se spojuje s nežádoucími, z vnějšku pronikavými mikroorganismy, jako jsou viry, a poté aktivuje imunitní systém.)

Vědec zjistil, že studenti, kteří se milují jednou nebo dvakrát týdně, mají hladinu IgA o 30 procent vyšší než ti, kteří drží sexuální půst. Není to skvělá prevence? Rozhodně lepší, než řešit důsledky v podobě drahých léků z lékárny. Věděli jste například, že taková kombinace léků na chřipku a na bolest silně zatěžuje játra? To si radši dejte „jedno“ číslo navíc. Spojíte příjemné s užitečným. Zadarmo.

Vášnivé hry oživí partnerský vztah

Polévka se sušenými smrži

Polévka se sušenými smrži

16 hlasů
3h a 5min 383 kJ 90 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuskus s kuřecím masem

23 hlasů
40min 756kJ 148 Kč

Vynikající pokrm z kuřecího masa ...

Rizoto s plátky hrušek

18 hlasů
50min 428kJ 85 Kč

Vyzkoušejte krémové rizoto s hruškami a sýrem.

Poradny

Mohu pobírat odměnu pěstouna a PPM současně?

Dobrý den, podle § 32 odst. 1 písm. b) zákona o nemocenském pojištění má pojištěnec, který převza... Více

Jakým způsobem mám ukončit práci přes agenturu?

Dobrý den,pokud máte sjednanou zkušební dobu a jste ještě ve zkušební době, pracovní agentura s V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Když jste zamilovaní, nehledíte na nic jiného. Milenecký vztah, který v současné době vedete, by vám proto mohl vyprázdnit nejen peněženku, ale i celé vaše konto. Snažte se držet nohama na zemi a nedovolte, aby vás vztah stál víc, než můžete dát.

Více