Misionářská poloha a poloha zezadu jsou dvě nejlepší na početí dítěte

Šance na početí se zvyšuje, pokud oba partneři při souloži dosáhnou orgasmu a žalud ejakuluje v oblasti děložního čípku. Nejhlubší penetrace dosahuje muž při misionářské poloze a také poloze zezadu na pejska. To jsou pak podle odborníků z Francie a Ohia, kteří zkoumali úspěch početí při různých polohách, dvě nejúspěšnější při snaze otěhotnět.

Poloha zezadu na pejska je ještě o něco lepší, protože špička žaludu se dostává až za zadní část čípku.

Nicméně lidé můžou otěhotnět i při jiných polohách a nezřídka se stává, že k početí dojde – pokud je dvojice velmi plodná – i při ejakulaci na začátek vagíny. Páry, které ale mají problémy, by měly využít zmíněné dvě polohy a ženy pak patnáct minut nevstávat. Gravitace totiž líným spermiím brání v cestě do dělohy.

Výzkumy francouzských odborníků z CMC Beau Soleil, v jejich rámci sledovali pomocí magnetické rezonance cestu ejakulátu při různých polohách, naznačují, že právě misionářská poloha a poloha zezadu na pejska jsou pro početí nejvýhodnější.

„Velmi vzácně se ale děložní čípek ženy nachází v tak nevýhodné pozici, že je zapotřebí určité polohy, aby došlo k početí… Je ale dobrou radou, aby žena po souloži zůstala deset až patnáct minut ležet, ale nemusí mít přitom nohy nahoru… Během té doby se sperma dostane do čípku,“ svěřil doktor James Goldfarb z Cleveland Clinic v Ohiu v rozhovoru pro magazín WebMD.

Vítaná pomoc: Orgasmus!

Párům majícím problémy s početím může také pomoci, když začnou dbát při souloži více na uspokojení ženy. Ta v sobě totiž po orgasmu udrží více ejakulátu a usnadní jeho průnik děložním čípkem do vaginy. Šance na početí se přitom u ženy, která při souloži vyvrcholí, zvýší o patnáct procent.

Vědci z irského Corku po dva měsíce sledovali několik žen, které měly problémy s početím. U těch, které při oplodnění dosáhly orgasmu, se výrazně zvýšila úspěšnost otěhotnění. A to i tehdy, když si žena přivodila orgasmus sama a zavedla ejakulát do vagíny pomocí inseminačních pomůcek.

„Náš experimentální výzkum pak dokázal, že po dosažení orgasmu žena do sebe nasála a udržela v sobě více semene než v případě bez orgasmu,“ tvrdí vědci z Univerzity v Corku.

„Myslím, že máme důkaz pro koncept orgasmu u ženy jako stimulantu početí,“ dodal profesor Robert King, který výzkum vedl.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Ačkoli jste poslední týdny neměli v práci tak úplně nadosah úspěch, po němž už dlouho toužíte, rozhodně se nevzdávejte! Snažte se ignorovat požadavky a nároky ostatních a soustřeďte se na své naděje a sny. Mělo by vám to usnadnit cestu. Nebojte se požádat o pomoc ty, o nichž víte, že vám ji poskytnou bez vedlejších úmyslů. Mají ve vás větší víru... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

39 Příspěvků
Poslední příspěvek 15:07
6 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
6 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat