Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Když žena předstírá orgasmus, tak každý třetí

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

17.08.2019 | Sex a vztahy

Ženy předstírají orgasmus z nejrůznějších příčin. Nejčastěji s tím začínají jako mladé, kdy mají problém dosáhnout vyvrcholení. Velmi často předstírají orgasmus také partnerky, které nechtějí ranit „mužství“ svého partnera, nebo když už sex trvá příliš dlouho. Ty, které vyvrcholení během sexu předstírají, tak v průměru činí každou třetí soulož.

Tři že čtyř žen předstíraly orgasmus alespoň někdy v životě. Vyplývá to z výzkumu kanadských sexuologů, kteří sledovali 463 žen.

Zajímavým objevem bylo, že méně často orgasmus předstírají feministky. Ale ne proto, že by se jim z pozice jejich postojů a hodnot předstírání protivilo, ale protože častěji vyvrcholí přirozeně a mají méně problémů dosáhnout orgasmu. Naopak ženy, které zastávají protifeministické postoje, mají problémy s vyvrcholením častěji. A častěji ho také předstírají.

Předstírání má evoluční význam. Žena hlasovými projevy zvyšuje vzrušení muže a přibližuje jeho samotného k orgasmu. Simulací vyvrcholení žena muže dokáže donutit vyvrcholit a soulož ukončit.

„Ženy, které mají problémy s dosažením orgasmu, a také ženy, které podezřívají partnera z nevěry, předstírají orgasmus nejčastěji,“ tvrdí doktorka Emily Harrisová z Queens University v Kanadě.

Co žena, to důvod

Příčiny předstírání orgasmu ovšem mohou být různé. A navíc je jich celá řada. Více než 140 různých důvodů k předstírání orgasmu popsali psychologové z Kansasu. Ženy se ale uchylují k imitaci slastné tečky častěji a polovina to dělá pravidelně. Vyplývá to z analýzy sexuálního života více než šestnácti set dospělých žen a mužů. Třetina z těch žen, které orgasmus předstírají, se domnívá, že se to od nich prostě očekává. U mužů je nejčastějším důvodem jejich maskulinní ego, které by bylo oslabeno, kdyby si museli přiznat, že nejsou schopni vyvrcholit.

Ženy často uváděly důvod, že chtějí muži dopřát pocit, jakým je dokonalým milencem. Jindy ale imitují orgasmus třeba z nudy, z potřeby ověřit si, že umějí hrát, když jsou unavené, opilé, když je sex nebaví nebo je příliš dlouhý nebo když někam spěchají a nemají na sex čas.

„Předstírání orgasmu ale souvisí se sexuálními poruchami a potížemi v manželství. Náš výzkum pomůže klinickým odborníkům lépe zvládat nápravu tohoto nešvaru,“ uvedl profesor Omri Gillath, jeden z autorů výzkumu.

Lidé jsou schopni říct atraktivnímu protějšku téměř cokol...

Treska pečená se zeleninou

Treska pečená se zeleninou

0 hlasů
45min 346 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Losos s citrónovou marinádou

9 hlasů
45min 721kJ 120 Kč

Losos marinovaný s citrónem, česnekem a tymiánem.

Asijská pikantní nudlová polévka s houbami

13 hlasů
1h a 5min 172kJ 90 Kč

Sytý vývar s rýžovými nudlemi a houbami.

Poradny

Mám jako OSVČ nárok na dávky a příspěvek od ÚP?

Dobrý den, Makito,během pobírání rodičovského příspěvku můžete podnikat jako OSVČ s vedlejší činn... Více

Na jaké dávky mám nárok před nástupem na PPM?

Dobrý den,pokud dojde k ukončení pracovního poměru ve zkušební době, máte do doby nástupu na mate... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více