Když žena předstírá orgasmus, tak každý třetí

17.08.2019 | Sex a vztahy

Ženy předstírají orgasmus z nejrůznějších příčin. Nejčastěji s tím začínají jako mladé, kdy mají problém dosáhnout vyvrcholení. Velmi často předstírají orgasmus také partnerky, které nechtějí ranit „mužství“ svého partnera, nebo když už sex trvá příliš dlouho. Ty, které vyvrcholení během sexu předstírají, tak v průměru činí každou třetí soulož.

Tři že čtyř žen předstíraly orgasmus alespoň někdy v životě. Vyplývá to z výzkumu kanadských sexuologů, kteří sledovali 463 žen.

Zajímavým objevem bylo, že méně často orgasmus předstírají feministky. Ale ne proto, že by se jim z pozice jejich postojů a hodnot předstírání protivilo, ale protože častěji vyvrcholí přirozeně a mají méně problémů dosáhnout orgasmu. Naopak ženy, které zastávají protifeministické postoje, mají problémy s vyvrcholením častěji. A častěji ho také předstírají.

Předstírání má evoluční význam. Žena hlasovými projevy zvyšuje vzrušení muže a přibližuje jeho samotného k orgasmu. Simulací vyvrcholení žena muže dokáže donutit vyvrcholit a soulož ukončit.

„Ženy, které mají problémy s dosažením orgasmu, a také ženy, které podezřívají partnera z nevěry, předstírají orgasmus nejčastěji,“ tvrdí doktorka Emily Harrisová z Queens University v Kanadě.

Co žena, to důvod

Příčiny předstírání orgasmu ovšem mohou být různé. A navíc je jich celá řada. Více než 140 různých důvodů k předstírání orgasmu popsali psychologové z Kansasu. Ženy se ale uchylují k imitaci slastné tečky častěji a polovina to dělá pravidelně. Vyplývá to z analýzy sexuálního života více než šestnácti set dospělých žen a mužů. Třetina z těch žen, které orgasmus předstírají, se domnívá, že se to od nich prostě očekává. U mužů je nejčastějším důvodem jejich maskulinní ego, které by bylo oslabeno, kdyby si museli přiznat, že nejsou schopni vyvrcholit.

Ženy často uváděly důvod, že chtějí muži dopřát pocit, jakým je dokonalým milencem. Jindy ale imitují orgasmus třeba z nudy, z potřeby ověřit si, že umějí hrát, když jsou unavené, opilé, když je sex nebaví nebo je příliš dlouhý nebo když někam spěchají a nemají na sex čas.

„Předstírání orgasmu ale souvisí se sexuálními poruchami a potížemi v manželství. Náš výzkum pomůže klinickým odborníkům lépe zvládat nápravu tohoto nešvaru,“ uvedl profesor Omri Gillath, jeden z autorů výzkumu.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nemůžete se dočkat slíbeného překvapení? V tomto případě platí, že trpělivost růže přináší. Snažte se proto zachovat chladnou hlavu. Šťouráním byste se mohli zbytečně připravit o zážitek! Raději se proto soustřeďte na povinnosti. Nebojte, dočkáte se! Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

151 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
226 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat