Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Hořkosladká fakta o nevěře

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

28. 3. 2020 | Sex a vztahy

S nevěrou se setkal v životě každý z nás. Ať už zprostředkovaně, tak že znáte někoho ze svého okolí, nebo osobně. Nevěra nemusí být nutně známkou toho, že váš vztah upadá. Proč jsme si nevěrní? Přečtěte si fakta o tom, proč tak rádi lovíme v cizích vodách.

Proč jsme si tedy nevěrní? Pravděpodobně proto, že se bojíme 30., 40. nebo 50. narozenin… Důvody k nevěře, i když se jí zhusta věnují jak muži tak ženy, jsou však u obou pohlaví značně rozdílné.

Lítost na prvním místě

Příběh o nevěře bez skrupulí je opravdu jen příběh. Na základě anonymní ankety se většina nevěrných kála a prohlašovala, že by raději byli zůstali věrní. Je však důležité zmínit, že nevěra u mužů je brána spíše jako pudová záležitost bez zapojení citů, u žen hrají city nezastupitelnou roli.

Perfektní věk pro nevěru

Asi to zní směšně, přesto výsledky různých anket ukazují jasně, že kolem kulatých narozenin máme mnohem větší sklon k tomu, poohlédnout se někde jinde. Jako jeden z možných důvodů se tak nabízí prostá krize (středního) věku. S každým přechodem do další dekády může mít člověk pocit, že mu něco utíká a je potřeba to dohnat. Prioritou nemusí být nevěra jako taková, ale jen touha po dobrodružství. Nemusíte však partnera s kulatinami na krku hned podezírat z nevěry. Někdo krizi řeší sportem, někdo v posilovně, jiný zase třeba změnou šatníku.

Téměř každý druhý

Na základě výstupů z posledních průzkumů můžeme jen konstatovat, že v současné době podvádějí muži stejně jako ženy. Konkrétně jde o číslo okolo 40 % dotázaných, kteří přiznali nevěru během partnerského života. Dodejme jen všeobecně známý fakt – číslo, které už samo o sobě je velmi znepokojivé, může být navíc podhodnocené. Zatímco muži se nevěrou více či méně rádi pochlubí, ženy naopak drží svoje prohřešky pod pokličkou.

Štěstí přeje připraveným

S přihlédnutím na výše zmíněné máte tedy poloviční šanci, že byl váš partner nebo vy nevěrný. Je lepší se proto předem na situaci, kdy nevěra praskne, připravit. Reakce připraveného člověka bývá totiž mnohem rozumnější. První rada v takovém případě je, že dokud se partner sám nepřizná, žádná nevěra neexistuje. Je to sice hra nervů, ale vždy je lepší věřit v to lepší a myslet pozitivně, než dopředu malovat čerta na zeď a stresovat se z nejasných signálů nebo anonymních pomluv. Nicméně pokud je nevěra nešťastníkem potvrzená, pak to nejlepší, co v danou chvíli můžete udělat, je jít se projít. Po tom, co spadne prvotní adrenalin, si společně mezi čtyřma očima sedněte a domluvte se, jak budete postupovat dál. A právě, abyste předešli emotivním výkřikům a jednání v afektu, je dobré se připravit předem, a dokud se vás situace reálně netýká, promyslet si, co by to pro vás znamenalo a jak byste chtěli nevěru partnera řešit.

Zapírat, zapírat, zapírat

Může se vám zdát, že pokud o své nevěře partnerovi neřeknete, nebo on té své, budete spolu dál žít ve lži. Možná, ale důležité je, že budete dál žít spolu. Pokud se jednalo o jednorázové uklouznutí a neplynou z něj další závazky nebo povinnosti, partnerovi o ní neříkejte! Následkem vaší pravdomluvnosti bude jen to, že vy ulevíte svědomí a tíhu nevěry vlastně přenesete na milovanou osobu. A když se dozvíte o partnerově nevěře, je lepší si to nechat pro sebe a nekonfrontovat ho, jakkoli těžké se to může zdát. Budete se divit, ale zrovna tohle pravidlo je jedním z těch zásadních pro fungování dlouholetého spokojeného manželství.

Zahoďte pyžamo a spěte nazí

Mrkvový eintopf

Mrkvový eintopf

11 hlasů
40min 173 kJ 50 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuřecí játra s jablky a rýží

9 hlasů
50min 973kJ 60 Kč

Recept na oběd, který připravíte během 30 minut.

Pomalu pečený bůček

13 hlasů
2h a 50min 1303kJ 160 Kč

Pomalu pečené maso se zeleninou, vínem a voňavým kořením.

Poradny

Mohu v době nástupu na MD nastoupit do práce?

Dobrý den,přiznám se, že jsem se se situací, kdy žena chce v době nástupu na mateřskou dovolenou ... Více

Jsem v evidenci ÚP, dostanu nemocenskou nebo PPM?

Dobrý den,omlouvám se za předchozí nejasnou odpověď, přehlédla jsem informaci, že jste na ÚP, res... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více