Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Aby láska stále svěží byla

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

22. 6. 2020 | Sex a vztahy

Partner snů vedle vás, ale motýlci z břicha už odletěli. To se stane i v tom nejlepším vztahu. Jak si to zamilované chvění udržet, nebo znovu přivolat?

Jasně, že by bylo hezké, kdyby váš manžel měl výjimečně chuť jít do divadla nebo se najednou hezky oblékl – ale chtít ho změnit? Zapomeňte! Psychologové místo toho radí vědomě cvičit „vidět partnera zamilovanýma očima“. Jinými slovy – zaměřte se na to, co je na muži vašeho života pozitivní.

Objevujte: Stále je co

Čerstvě zamilovaní si klidně celou noc povídají o sobě. Ten zájem o něj si uchovejte. Stojí přece za to, abyste ho objevovaly třeba celý život. Ptaly jste se ho už třeba na první rande? Nebo na to, co vždycky chtěl dělat, ale nikdy neudělal?

Nebýt stále spolu

Že pro vás váš milý nemá to pravé pochopení? Upřímně – ani my nechápeme všechno, co muže emocionálně naplňuje (sportovní zápas oblíbeného klubu?). Nemusíte přece hledat pochopení pouze u partnera, zkuste to třeba u přátel. Tedy nemusíte všechno dělat společně, něco můžete klidně podniknout sami jen s přáteli.

Nehádejte se

Dlouhá desetiletí psychologové manželským a partnerským párům radili každý spor vyřešit. Americký psycholog John Gottman radí pravý opak. Podle jeho „pravidel hádky“ mají šťastné páry každé negativní vyjádření nahradit pěti pozitivními.

Nezblázněte se

Nekonečná vášeň existuje jen v kině, a jen tam je předpoklad pro šťastný vztah. Podle psychologů má zamilovanost se svými typickými příznaky především jednu základní funkci – zabránit tomu, abychom při první chybě partnera od něj utekli. Chcete větší romantiku? Občas si vzpomeňte na tu chvíli, kdy to mezi vámi pořádně jiskřilo. Posiluje to lásku a zahání pochyby.

Buďte k sobě milí

Fáze první zamilovanosti trvá průměrně dva roky. Potom klesají u mnohých párů projevy lásky a sympatií drasticky dolů. To pak jen po příchodu jednoho z práce druhý z obývacího pokoje z gauče zabručí „Ahoj lásko“, zatímco dříve bylo vřelé objetí na denním pořádku.

Sex ze zvyku

Ne úplně dobrý sex je pořád lepší než žádný sex. Sexem totiž udržujeme vzájemnou intimitu, bez něj se navzájem vzdalujeme. Vyzkoušejte třeba něco nového, oddejte se společné předehře, jakou jste ještě nevyzkoušeli, a jaká vás oba bude zase bavit.

Dlouhé vlasy jsou smyslnou erotickou pomůcku zdarma

Kuřecí špíz s ovocem

Kuřecí špíz s ovocem

0 hlasů
40min 535 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Králík na tymiánu

11 hlasů
1h a 20min 466kJ 160 Kč

Králík patří k pochoutkám v české kuchyni, navíc králi...

Polévka z kedluben

14 hlasů
40min 289kJ 80 Kč

Kedlubnová polévka s petrželkou a smetanou.

Poradny

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více