Nevěrní muži jsou náchylnější k srdečním onemocněním

Říká se, že dobře utajená nevěra může soužití i prospět. Ovšem zřejmě to záleží na tom, kdo se jí dopustí. Hlavně muži by měli počítat s tím, že jim chvilka zakázané vášně přijde zatraceně draho!

I když to nezní příliš optimisticky, pravda je, že nevěra ke vztahům tak nějak patří. A statistiky jsou toho důkazem. Vyplývá z nich totiž, že zkušenost s mimomanželským poměrem má zhruba 30 procent žen a 50 procent mužů. Ne všichni za to ale platí stejnou cenu. Kdo riskuje jen výčitky svědomí a komu jde o holý život?

Chceš přežít? Neriskuj

Závěry italské studie zveřejněné v magazínu The Journal of Sexual Medicine praví, že muži, kteří podvádějí své manželky, jsou výrazně náchylnější k rozvoji kardiovaskulárních chorob, které mohou být příčinou jejich předčasného úmrtí. Někdo by si možná řekl, že to jen potvrzuje pravdivost rčení o božích mlýnech, ovšem souvislost mezi infarktem a návštěvou cizí postele rozhodně není tak poetická. Proč jedno souvisí s druhým? Podle vědců realizujících tento kontroverzní průzkum za tím stojí hned několik faktorů.

Výběr milenky jako kámen úrazu

Tím prvním a dost možná i nejčastějším aspektem je věkový rozdíl. Pánové si prý v drtivé většině případů hledají výrazně mladší milenky, kterým fyzicky prostě nemohou stačit – ale samozřejmě se o to s vypětím všech sil snaží. Dalším důvodem bývá samotné vzrušení, jež hříšníci při ochutnávání zakázaného ovoce pociťují.

Dochází při něm ke zvýšení krevního tlaku i srdeční frekvence, což ovšem zlenivělý kardiovaskulární systém nemusí „ustát“. Když se k tomu přidá také nadměrná konzumace alkoholu i luxusního jídla, které nabízí hotelová služba, srdeční katastrofa na sebe nenechává dlouho čekat. Už tohle samo o sobě poměrně jasně vykresluje, jak se cizoložství dokáže vymstít. Jenže je tu ještě jedna věc, a to psychická stránka.

Lítost jako třešnička na dortu

Mimomanželský sex je dobrodružný, živočišný, mnohdy trochu vulgární a pořádně vášnivý. Tedy alespoň ve chvíli, kdy probíhá. Ovšem každá sranda jednou končí. Reálný návrat k zákonité manželce zrádcům často způsobuje stres i tíživé pocity viny. Ani tohle srdci dvakrát nesvědčí – a už vůbec ne v případě, že se to děje častěji. A proto italští experti radí silnějšímu pohlaví, aby zůstávalo v bezpečné domácí zóně a milostným povyražením zbytečně neohrožovalo svůj život.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nestůjte tento týden stranou hlavního dění – naopak se snažte využít své schopnosti vést ostatní a být v čele a nebojte se rozhodování v klíčových okamžicích. Ano, je to občas riskantní pozice, která vám může nadělat řadu „nepřátel“. Ale na druhou stranu vám umožní ukázat, co ve vás je, a poznat, kdo z vašeho okolí je připraven krýt vám záda a k... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

12 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:48
13 Příspěvků
Poslední příspěvek 0:04
218 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat