Koupel ve studené vodě zlepšuje sexuální život

Plavete často a rádi? A toužíte po divočejším sexuálním životu? Pak pro svoje letní radovánky zvolte chladnější vodu – ať už tu v bazénu nebo v jezeře. Zaktivujete libido a dočkáte se megalomanských milostných zážitků!

S tolika věcmi, které mohou poškodit nebo utlumit váš sexuální život – včetně málo známých rizik přerušovaného půstu a děsivých důsledků spánkové deprivace – je vždy příjemným překvapením, když se objeví zprávy o něčem, co intimní život naopak „nakopává“. Věřte, nebo ne, ale podle všeho může mít ponoření se do chladných vod pozitivní dopad na vaši fyzickou i sexuální pohodu!

Štíhlejší i chtivější

Chladná voda spaluje hnědý tuk (1), stimuluje uvolňování endorfinů (hormonů „dobré nálady“) a zlepšuje krevní oběh v celém těle. Nejen, že se díky ní budete cítit svěže a nabuzeně, lepší oběh znamená větší průtok krve do genitálií, což – ze zřejmých důvodů – zlepšuje sexuální zážitky už jen v důsledku návalu adrenalinu, který se dostavuje po každém ponoru do studených vod.

Souvislost mezi studenou vodou a testosteronem

Zatímco na první pohled opravdu nedává smysl, aby studená voda povzbuzovala k větší produkci testosteronu, je nutné zvážit jednu věc. Většina testosteronu u mužů se vytváří v šourku, který zajišťuje optimální teplotu pro produkci spermií. Pokud jsou muži vystaveni horku, dochází u nich k poklesu produkce spermií a hladiny hormonu testosteronu, jež je spojován se sexuální touhou. Proto se lze právem domnívat, že nižší teploty produkci spermií i testosteronu, jež ve svém těle mají také ženy, naopak zvyšují.

Párová zábava?

Podpora těch správných hormonů, s jejichž pomocí na milování budete mít chuť, je tudíž jasná. Je však nutné zmínit i účinek samotného plavání. Tato aktivita, za předpokladu, že se provádí v páru, může zesilovat spojení a intimitu mezi partnery. Tak už se ponořte do studené vody a čerpejte ze všech jejích výhod! Není to jen koupel, ale spíš přípravný rituál, který rozpaluje tělo i mysl způsobem, jež v posteli není možný. Překvapuje vás to?

Zdroje: (1) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3895006/, www.greatgreenwall.org, www.dmarge.com


Celkem 1 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden bude ve znamení harmonických vztahů. Pokud jste v partnerském vztahu, těšte se na spoustu pohodových chvílí plných porozumění a radosti. Single Berani mohou očekávat zajímavé setkání s někým, kdo je zaujme. Pozor vša... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek 23:04
192 Příspěvků
Poslední příspěvek 22:43
288 Příspěvků
Poslední příspěvek 22:36

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat